Jubileusz Loretański zaprasza do „wysokich lotów” w życiu

Otwarciem Drzwi Świętych w sanktuarium maryjnym w Loreto rozpocznie się jutro Rok Jubileuszowy.

Potrwa on do 10 grudnia przyszłego roku. W imieniu Papieża Franciszka zainauguruje go watykański Sekretarz Stanu, kard. Pietro Parolin. Odpust zupełny związany z jubileuszem loretańskim będzie można uzyskać również w kaplicach lotnisk cywilnych i wojskowych całego świata.

100 lat temu Papież Benedykt XV ogłosił Matkę Boską Loretańską główną patronką wszystkich podróżujących w powietrzu. Święty domek, który zamieszkiwała Maryja – jak mówi tradycja – został przeniesiony przez aniołów właśnie do Loreto. Zainspirowało to pilotów służących podczas I wojny światowej do nazywania familiarnie swoich samolotów „latającymi domami”.  Jak mówi papieski delegat ds. sanktuarium w Loreto, abp Fabio dal Cin, jubileusz ten jest darem Papieża Franciszka i wezwaniem do „wysokich lotów” w naszym życiu.

"Jubileusz jest nie tylko dla podróżujących samolotami, albo dla pracujących w lotnictwie cywilnym lub wojskowym. Jest dla wszystkich. Przede wszystkim dlatego, że lot pozostaje metaforą życia. Wszyscy jesteśmy wezwani, aby szybować wysoko, nie po to oczywiście, aby uciekać od rzeczywistości, bo to ona staje się pasem startowym, z którego się podnosimy, pozostając w niej jednak zanurzeni. Chodzi o spojrzenie na życie z wysoka, z perspektywy nieba – powiedział Radiu Watykańskiemu abp dal Cin. Patrząc w ten sposób na życie prywatne, publiczne i ogólnoświatowe, uczymy się spoglądać oczami Boga, przez pryzmat Ewangelii. To jest podstawowe orędzie".

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LORETO

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8