"Gość Niedzielny" od lat jest najchętniej kupowanym tygodnikiem w Polsce. Tak też było w lipcu - wynika z najnowszych danych na temat sprzedaży polskich tygodników opinii, przygotowanych przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy, a opublikowanych przez serwis wirtualnemedia.pl.
Nasze pismo jest od pewnego czasu jedynym polskim tygodnikiem opinii o średniej sprzedaży ogółem powyżej progu 100 tys. egzemplarzy -a dokładnie: 103 061 egz. (Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.) I choć wszystkie bez wyjątku tygodniki sklasyfikowane w tym rankingu zanotowały straty w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, to procentowy spadek sprzedaży "Gościa" był najmniejszy - 2,67 proc.
Druga w zestawieniu "Polityka" może się pochwalić sprzedażą na poziomie 92 043 egz. (spadek o 4,35 proc.). Trzeci "Newsweek Polska" to już 68 648 egz. (największy w tym zestawieniu spadek o 19,71 proc.)
Kolejne pisma mają już znacznie niższą sprzedaż: "Sieci - 39 255 egz. (spadek o 7,3 proc.), "Tygodnik Do Rzeczy" - 30 583 egz. (spadek o 8,48 proc.). "Tygodnik Powszechny", który ostatnio notował wzrosty, tym razem zaliczył spadek o 2,72 proc. do poziomu 25 106 egz.
Dalej uplasowały się: "Gazeta Polska" (23 180 egz, spadek o 7,73 proc. ), "Przegląd" (14 860 egz., spadek o 8,78 proc.) i "Wprost" (14 751 egz., spadek o 16,25 proc.)
Cieszymy się, że mamy wiernych czytelników. Dziękujemy! Dobrze, że jesteście z nami!
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Kościele katolickim na świecie.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Boże Narodzenie jest również okazją do ponownego uświadomienia sobie „cudu ludzkiej wolności”.
Życzenia bożonarodzeniowe przewodniczącego polskiego episkopatu.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.