Kard. Sandri: przywożę wspomnienie ogromnej wierności

Przywożę wspomnienie ogromnej wierności, pobożności i miłości do Ojca Świętego wszystkich wspólnot wschodnich, jakie odwiedziłem – stwierdził kard. Leonardo Sandri po 10. dniowej wizycie w Stanach Zjednoczonych.

Prefekt Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich podkreślił, że wszystkie te wspólnoty są bardzo żywe i dynamiczne. Dodał, że choć żyją w trudnym kontekście diaspory, z dala od swoich ojczyzn oraz doświadczają wielkiej wolności, która może nieść ze sobą pokusę podziałów, to jednak żyją głęboko swą duchowością, zachowując tradycję właściwą dla każdej wspólnoty. Z uznaniem wskazał także na bardzo dobrą współpracę z Kościołem łacińskim.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego hierarcha odniósł się także do zbliżającej się wizyty biskupów ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego:

“Będzie to oficjalna i publiczna okazja do wyrażenia pełnej i całkowitej jedności z Następcą św. Piotra – podkreślił kard. Sandri. - Aby jak najlepiej przygotować tę wizytę, obecnie studiujemy otrzymane dokumenty, a później, poprzez nasze uczestnictwo, będziemy chcieli wyrazić nasz wielki szacunek i bliskość z ukraińskim Kościołem greckokatolickim, który po przejściu okresu wielkich zawirowań, prześladowań i męczeństwa, może w nowym kontekście w wolny sposób wypełniać swoją misję w jedności z innymi Kościołami, szukając ciągle większego dobra dla jedności Kościoła w prawdzie i łasce Chrystusa.”

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11