Człowiek w centrum komunikacji

W Rzymie dobiega dzisiaj końca spotkanie europejskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Komunikacji Społecznej SIGNIS. Podejmuje ono w wymiarze globalnym dialog ze światem mediów oraz zajmuje się promocją chrześcijańskiej wizji komunikacji społecznej.

Historia organizacji sięga roku 1928. Jest to stowarzyszenie na prawie papieskim, jedyne tego typu oficjalnie uznane przez Stolicę Apostolską. Mówi ks. prof. Marek Lis z uniwersytetu opolskiego, prezes SIGNIS-Polska.

"Członków stowarzyszenia można spotkać chociażby w jury ekumenicznym, czasami międzywyznaniowym lub międzyreligijnym na bardzo wielu festiwalach, rozpoczynając od tych najsławniejszych, jak chociażby w Cannes. SIGNIS funkcjonuje również na płaszczyźnie komunikacji i dialogu z dziennikarzami prasy drukowanej, radia i telewizji. Na spotkaniu, które odbyło się w Rzymie, byli obecni właśnie przedstawiciele tych mediów – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Marek Lis. – Jednym z ważnych pól zainteresowania, które pozostaje dzisiaj bardzo istotne jest edukacja medialna. Chodzi o refleksję nad tym, w jaki sposób dzisiejsze społeczeństwo powinno przygotować się do wchodzenia w kontakt z mediami, rozumienia ich języka, aby nie być jedynie bezradnym i biernym odbiorcą treści. To, co członkowie SIGNIS próbują robić zarówno w przestrzeniach krajowych, jak i międzynarodowych organizacji, to przypominanie o ogromnej wartości, jaką stanowi komunikacja, jaką jest człowiek, którego powinniśmy postawić w centrum komunikacji, a więc nie tylko zarobek, nie tylko komercja, nie tylko wymiar ekonomiczny, ale przede wszystkim takie humanitarne i humanistyczne podejście do tego, kim jesteśmy w świecie mediów.”

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9