Papież apeluje do parlamentarzystów z Czech i Słowacji

Papież Franciszek zaapelował do parlamentarzystów z Czech i Słowacji o krzewienie wśród obywateli postaw otwarcia, solidarności, budowy mostów i obalania barier nieufności i uprzedzeń. Audiencja odbyła się w związku z 1150. rocznicą śmierci świętego Cyryla.

"Chciałbym, aby tak znaczące dziedzictwo duchowe i kulturowe rozbudziło we wszystkich waszych obywatelach pragnienie spotkania i otwarcia wobec innych" - mówił papież w piątek delegacjom czeskich i słowackich parlamentarzystów, których przyjął w Watykanie.

Wyjaśnił następnie: "Chodzi o umiejętność koegzystencji w różnorodności poprzez dialog, dzielenie się, budowę mostów i obalanie barier nieufności i uprzedzeń". "Dzięki takim postawom ludzie stają się świadkami solidarności i budowniczymi pokoju" - oświadczył Franciszek.

Dodał: "Życzę wam, abyście byli każdego dnia, za sprawą waszej ważnej funkcji publicznej, orędownikami braterstwa, wyraźnymi i stanowczymi promotorami dobra wspólnego, by dawać nadzieję tym, którzy was wybrali do wypełnienia zadania o tak dużej odpowiedzialności".

Nawiązując do dziedzictwa świętych Cyryla i Metodego, ogłoszonych przez św. Jana Pawła II współpatronami Europy, papież powiedział parlamentarzystom, że jako reprezentanci narodu są wezwani di tego, by odkryć na nowo związki między Ewangelią a tożsamością kulturową i czerpać z chrześcijańskich korzeni przy budowie społeczeństwa, w którym realizowane będą zasady "gościnności i wzajemnej solidarności".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9