To pierwsza inicjatywa wspólnoty "Apostołowie Miłosierdzia", która oficjalnie rozpoczęła działalność w kwietniu tego roku. Jednym z gości trzydniowej inicjatywy będzie dr Wanda Półtawska. Początek w piątek (14 września).
- Chcemy, by każdy mógł realnie doświadczyć działania miłosiernego Pana w swoim życiu, a także, by każdy z nas mógł poczuć się apostołem miłosierdzia. Głoszenie jak najbardziej się w to wpisuje - mówi "Gościowi Wrocławskiemu" ks. Bartosz Trojanowski, pomysłodawca powstania "Apostołów miłosierdzia". Kapłan zwraca uwagę, że często korzystamy z Bożego Miłosierdzia, np. podczas sakramentu pokuty i pojednania, ale później zapominamy, że ono nas dotknęło.
Rekolekcje odbędą się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na wrocławskim Gądowie. Rozpoczną się w najbliższy piątek, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. - Po Mszy św. z homilią rozpocznie się konferencja pt. "O miłości słów kilka", którą wygłosi dr Wanda Półtawska, bliska przyjaciółka św. Jana Pawła II, działaczka pro-life, lekarka. Na zakończenie dnia odbędzie się nabożeństwo z relikwiami Krzyża Świętego.
Następnego dnia odbędą się aż dwa nabożeństwa. Pierwsze – przed Mszą św. z nauką – to wspólnotowa celebracja sakramentu pokuty i pojednania. Ksiądz Trojanowski zaznacza, że takie nabożeństwa odbywają się w parafiach bardzo rzadko. - Jego zadaniem jest pokazanie, że miłosierdzie, którego doświadczamy indywidualnie w konfesjonale, możemy wypraszać dla siebie i dla innych - wyjaśnia. Po Eucharystii odbędzie się nabożeństwo błogosławieństw. - To również nie jest szerzej znana praktyka. W jego ramach będzie też liturgia słowa oraz świadectwa.
Trzeciego dnia, po niedzielnej Eucharystii rozpocznie się "Droga miłosierdzia". - To nabożeństwo jest stosunkowo młode, całkiem niedawno zatwierdzone przez Komisję Liturgiczną - wyjaśnia ks. B. Trojanowski. Spotkanie zwieńczy poczęstunek.
Organizatorzy zapewniają na czas trwania nauk, konferencji, Mszy św. i nabożeństw opiekę nad dziećmi.
Szczegółowy program rekolekcji:
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.