Kard. Pietro Parolin stoi na czele delegacji Stolicy Apostolskiej na szczyt ONZ o migrantach i uchodźcach oraz na 71. sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.
„48 milionów dzieci na świecie zmuszonych zostało do opuszczenia własnych domów, a tysiące z nich, migrując bez opieki, zaginęło albo padło ofiarą wykorzystywania”. Te alarmujące dane przypomniał w Nowym Jorku na oenzetowskim szczycie o migrantach i uchodźcach watykański sekretarz stanu. Kard. Pietro Parolin stoi na czele delegacji Stolicy Apostolskiej na to światowe spotkanie szefów państw i rządów oraz na 71. sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Przy tej okazji zabierał kilkakrotnie głos. 19 i 20 września wypowiedział się m.in. na temat roli wyznań religijnych w zapobieganiu przemocy, wojnom i terroryzmowi, a także o znaczeniu, jakie ma w tym edukacja.
21 września kard. Parolin wziął udział w nowojorskiej siedzibie ONZ w spotkaniu wysokiego szczebla poświęconym kwestii odporności na antybiotyki. Przypominając szeroko zakrojone zaangażowanie Kościoła na polu służby medycznej zwrócił on uwagę, że problemy zdrowotne odbijają się przede wszystkim na najbiedniejszych mieszkańcach naszego globu, w tym zwłaszcza na migrantach i uchodźcach.
Formuła podjęta przez pomysłodawców i realizatorów od początku znalazła odbiorców.
Caritas Polska przygotowała też specjalny raport “Bezdomność w Polsce”
Ojciec święty w przesłaniu do uczestników spotkania pt. „Dobro wspólne: teoria i praktyka”.