Pielgrzymi z Włoch nakarmili bezdomnych

Kilkudziesięciu młodych Włochów z regionu Marche przygotowało posiłek dla bezdomnych i ubogich. Atmosfera tych przygotowań była pełna energii i południowego temperamentu - nie zabrakło więc wspólnych śpiewów i tańców. Młodzi podeszli do tego z wielkim entuzjazmem - opowiada ks. Wojciech Solik.

"W związku z tym, że hasłem przewodnim Dni Młodzieży jest jedno z błogosławieństw 'Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią' wraz z naszą parafią zaangażowaliśmy naszych gości w przygotowanie comiesięcznego spotkania dla biednych i bezdomnych parafian" - powiedział PAP ks. Wojciech Solik, wikary parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie, gdzie dni w diecezjach spędza kilkudziesięciu młodych Włochów z regionu Marche.

Przygotowania trwały od rana. "Młodzi robili absolutnie wszystko - od rozkładania stołów, przez mycie tych stołów, krzeseł, przygotowanie kanapek, organizację całego spotkania" - wymienił duchowny.

Atmosfera przygotowań była niezwykle radosna, pełna energii i południowego temperamentu - nie zabrakło więc wspólnych śpiewów i tańców. "Podeszli do tego z wielkim entuzjazmem, radością i bardzo na to spotkanie się ucieszyli, więc teraz zostaje nam tylko cieszyć się z tego, że okazują nie tylko swoją radość przez śpiew, przez taniec, ale też przez konkretną służbę dla drugiego człowieka, w duchu miłosierdzia, do którego wzywa papież Franciszek" - wskazał duchowny.

Również młodzi podkreślali, że możliwość przygotowania posiłku dla bezdomnych była dla nich ważnym przeżyciem. "Piękne jest to, że możemy wykonywać słowa papieża: 'bądźcie miłosierni', że możemy wykonywać to, co nakazuje Kościół" - podkreślił Fabio Addazi z San Benedetto del Tronto.

Na comiesięczne spotkanie przyszło ok. 70 osób - bezdomnych, ubogich i samotnych. Oprócz młodzieży z Włoch, była tam również grupa młodych z Finlandii.

W ramach dni w diecezji chorzowska parafia gości 70 Włochów. W pierwszych dniach swojego pobytu w Polsce grupa m.in. zwiedziła b. obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Młodzi biorą też udział w nabożeństwach oraz licznych spotkaniach integracyjnych, sportowych i rozrywkowych.

Łącznie do archidiecezji katowickiej, do której należy Chorzów, przyjechało 14 tys. zagranicznych pielgrzymów z 55 krajów ze wszystkich stron świata.

Pielgrzymi zostaną w parafiach do poniedziałku. Potem udadzą się do Krakowa, by wziąć udział w rozpoczynających się tam 26 lipca Światowych Dniach Młodzieży (ŚDM) z papieżem Franciszkiem. Potrwają one do 31 lipca.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9