Do tej pory na wydarzenie zarejestrowało się już ponad 560 tys. osób.
Do 22 stycznia było to 564.060 osób z 157 krajów świata (3029 grupy). Oprócz polskich grup, najwięcej osób zarejestrowało się z Włoch - 83.010, Francji - 39.508, Hiszpanii - 32.142. Natomiast 58.086 osób zarejestrowało się w grupach międzynarodowych.
Część grup przeszła już do kolejnej fazy, gdzie wybierają typ preferowanego pakietu pielgrzyma, a co za tym idzie - świadczeń, z jakich chciałyby skorzystać podczas pobytu w Krakowie (zakwaterowanie, wyżywienie).
Wśród pielgrzymów, którzy w lipcu przyjadą do Krakowa, będą także osoby niepełnosprawne - o to, by każda z nich mogła swobodnie uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach ŚDM dba działający w ramach komitetu organizacyjnego specjalny zespół. Na Błoniach oraz na Campus Misericordiae dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów będą przygotowane specjalne sektory, odpowiednio przystosowane dla pielgrzymów z różnymi niepełnosprawnościami - niepełnosprawnych ruchowo, niewidomych, głuchych oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Osoby niepełnosprawne będą mogły też uczestniczyć - wraz ze swoją grupą - w wydarzeniach we wszystkich pozostałych sektorach. Nie będzie oddzielnych katechez dla osób niepełnosprawnych - będą one uczestniczyć w katechezach przeznaczonych dla danej grupy językowej. W miejscu katechez będzie sprawowana Eucharystia, w której będą mogły brać udział osoby niepełnosprawne, a w strefach pojednania będą przygotowane konfesjonały dostosowane do ich potrzeb.
Również w programie o charakterze kulturalnym, przygotowywanym przez sekcję Festiwalu Młodych, jest przewidziany udział artystów o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności. Zgłoszenia i pytania należy kierować do sekcji Festiwalu Młodych (więcej na: krakow2016.com).
Osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami rejestrują się jako pielgrzymi przez oficjalny system rejestracyjny. Zaznaczają w nim, że są osobami niepełnosprawnymi lub grupą, w której są osoby niepełnosprawne. Wówczas po wybraniu tej opcji w formularzu rejestracyjnym ukażą się zapytania umożliwiające rejestrację i ułatwiające udział w ŚDM 2016 w Krakowie.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.