Biskup Pasawy przed Synodem o rodzinie

Potrzeba w nas więcej świętości i bliskości Jezusa, by zrozumieć zbliżający się Synod o małżeństwie i rodzinie – powiedział w rozmowie z katolickim portalem kath.net niemiecki biskup Stefan Oster SDB.

Zdaniem ordynariusza bawarskiej Pasawy w tej kwestii należy, biorąc przykład z Jezusa, połączyć pokorę i oddanie z surowością.

„Oczekuję, że sam Duch Święty poprowadzi Kościół i tym samym Synod Biskupów. Mam nadzieję, że w ten sposób za sprawą Kościoła wielu ludzi na nowo i głębiej pozna Ewangelię o rodzinie” – powiedział bp Oster i dodał, że jednocześnie „musi w nas rosnąć zdolność do miłości ludzi, którzy w swoim życiu osobistym ponieśli klęskę lub też chcą żyć inaczej, niż wiara Kościoła uważa to za słuszne”. Bp Oster zaznaczył jednocześnie, że nie chodzi mu o problematykę dopuszczenia osób rozwiedzionych do Komunii Świętej, ale o sposób traktowania w Kościele niektórych wiernych, którzy „nie żyją tak, jakbyśmy sobie tego w świetle wiary życzyli”.

Ordynariusz Pasawy zwrócił też uwagę na ogólny zanik wiary w Kościele w Niemczech: „Chyba nie udaje nam się pokazać, jak istotnie, jak głęboko, jak aktualnie Bóg Jezusa Chrystusa może i chce wkroczyć w ludzkie życie”. Podobnie jest z zachęcaniem do spowiedzi. W Niemczech powoli zanika praktyka sakramentu pokuty. „Dopiero kiedy dam się dotknąć przez Chrystusa, przychodzi z reguły doświadczenie potrzeby pojednania” – stwierdził bp Oster i zaznaczył, że podstawą wszelkiej duszpasterskiej działalności jest osobiste spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7