Forum Kobiet Polskich reaguje na list feministek

List przedstawicielek Kongresu Kobiet do papieża Franciszka działaczki Forum Kobiet Polskich odbierają jako dążenie do wprowadzenia cenzury wypowiedzi, krytykującej niebezpieczną ideologię gender.

Sprzeciwiamy się temu zdecydowanie – podkreśliła w liście otwartym Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich, które zrzesza 53 organizacje kobiece.

Poniżej pełny tekst listu otwartego:

List Otwarty Forum Kobiet Polskich
w odniesieniu do listu przedstawicielek Kongresu Kobiet do Ojca Świętego


Przedstawiamy stanowisko Forum Kobiet Polskich w związku z listem do Ojca Świętego Franciszka, wystosowanym przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet w sprawie krytykowania przez Kościół katolicki w Polsce ideologii gender.

1. Kongres Kobiet Polskich jest stowarzyszeniem, a nie reprezentacją ogółu polskich kobiet i powszechnie jest znane jego skrajnie feministyczne stanowisko w wielu kwestiach.

2. List przedstawicielek Kongresu Kobiet do Ojca Świętego odbieramy jako dążenie do wprowadzenia cenzury wypowiedzi, krytykującej niebezpieczną ideologię gender. Sprzeciwiamy się temu zdecydowanie.

3. W pełni popieramy wypowiedź Ojca Świętego Benedykta XVI do Kurii Rzymskiej z ubiegłego roku, kiedy zwrócił uwagę na współczesne kwestionowanie natury człowieka i ataki na rodzinę, którą tworzą ojciec, matka i dziecko. Ojciec Święty zauważył, że rodzina, choć silna i żywa także dziś, stoi w obliczu bezspornego kryzysu, który zwłaszcza w świecie zachodnim zagraża samym jej podstawom. Jako źródła tych zagrożeń Benedykt XVI wymienił przede wszystkim błędne rozumienie człowieka i sensu samego istnienia. Wyrażają się one m. in. w ideologii gender, według której płeć nie jest już pierwotnym faktem natury, który człowiek musi przyjąć i osobiście wypełnić sensem, ale rolą społeczną, o której decyduje się autonomicznie (…) Mężczyzna i kobieta jako rzeczywistości stworzenia, jako natura osoby ludzkiej, już nie istnieją. Człowiek kwestionuje swoją naturę – stwierdził Ojciec Święty. Jak tłumaczył, to błędne rozumienie powoduje ataki na autentyczną postać rodziny, składającą się z ojca, matki i dzieci.

W imieniu Forum Kobiet Polskich

Ewa Kowalewska – Prezes FKP
Anna Lisiewicz – Sekretarz FKP

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6