Włoski franciszkanin ks. Gabriele Maria Allegra, który jako pierwszy przetłumaczył całą Biblię na język chiński, zostanie ogłoszony błogosławionym.
Beatyfikacja człowieka znanego jako "Święty Hieronim Chin" odbędzie się odbędzie się w katedrze w Katanii na Sycylii 29 września, 10 lat po zakończeniu jego procesu beatyfikacyjnego i zatwierdzeniu przez Jana Pawła II cudu za jego wstawiennictwem. To było w październiku 2002 r. Stolica Apostolska postanowiła wówczas odłożyć beatyfikację z powodu bardzo napiętych stosunków z Chinami po kanonizacji męczenników chińskich w roku 2000. W sierpniu br. Stolica Apostolska zezwoliła na beatyfikację ks. Allegry, jednak pod warunkiem, że uroczystość odbędzie się na Sycylii, skąd ks. Allegra pochodził, a nie w Hongkongu, gdzie spędził większość życia i zmarł. Wydaje się, że Watykanowi chodzi o to, aby nie drażnić władz chińskich, ponieważ ks. Allegra był przez rządzących postrzegany jako przyjaciel antykomunistycznych działaczy w Chinach.
Ks. Giovanni Maria Allegra urodził się w San Giovanni la Punta na Sycylii w 1907 roku. W 1918 roku wstąpił do franciszkańskiego niższego seminarium w Katanii, a w 1923 r. rozpoczął nowicjat u franciszkanów. Trzy lata później został wysłany na studia w międzynarodowym kolegium franciszkańskim w Rzymie. Tam w 1928 roku spotkał Giovanniego di Monte Corvino, który jako pierwszy próbował bez większego powodzenia przetłumaczyć Pismo Święte na język chiński. Wtedy po raz pierwszy pomyślał, aby podjąć się tego dzieła.
Po święceniach kapłańskich, które przyjął w 1930 roku, wyruszył do Chin. Przybył do Hunan, na południu kraju i rozpoczął naukę języka chińskiego, aby w przyszłości przetłumaczyć na ten język Biblię. Nad przekładem wszystkich ksiąg biblijnych na chiński pracował prawie 40 lat. Ukończył go na Boże Narodzenie 1968 r. Do dziś tłumaczenie ks. Allegry jest uważane za główny chiński tekst biblijny, najbardziej wierny oryginałowi.
Ks. Allegra założył także w 1945 roku franciszkańskie centrum biblijne w Pekinie, ale gdy komuniści doszli do władzy w 1949 roku, musiał je przenieść do Hongkongu. Opublikował też słownik biblijny po chińsku. Zajmował się nie tylko biblistyką. Z wielkim oddaniem pomagał biednym, chorym, ofiarom wojny i trędowatym.
Zmarł w Hongkongu w 1976 r. w opinii świętości. Osiem lat później, w 1984 roku, miejscowy biskup (później kardynał) John Baptist Wu otworzył jego proces beatyfikacyjny. 29 września zostanie ogłoszony pierwszym błogosławionym franciszkaninem z Hongkongu.
Zawiera wyraźne stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska.
Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dokonano również aresztowań.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.