Misją prasy jest informowanie opinii publicznej o Stolicy Apostolskiej, a nie dezinformacja – powiedział watykańskiemu dziennikowi kard. Angelo Sodano.
Dziekan kolegium kardynalskiego odniósł się w ten sposób do pojawiającego się w mediach fałszywego obrazu, w jakim odmalowuje się życie i działalność Kurii Rzymskiej oraz Gubernatoratu Państwa Watykańskiego. Włoski purpurat służący od pół wieku Stolicy Apostolskiej zwraca uwagę, że wobec negatywnych zjawisk za Spiżową Bramą pojawia się pokusa umieszczania ich w wykrzywionej optyce, która przysłania wszelkie piękno.
Odnosząc się natomiast do spekulacji o podziałach wśród kardynałów pracujących w Kurii Rzymskiej były sekretarz stanu zwrócił uwagę, że różnice poglądów nie są równoznaczne z podziałami.
„Ileż to razy głosowałem podczas zebrań kardynałów i nigdy nie byłem zaskoczony, że jeden ze współbraci głosuje za, a drugi przeciwko – powiedział L’Osservatore Romano kard. Sodano. – Byliśmy przyjaciółmi i dalej jesteśmy przyjaciółmi. Na koniec, w świetle wyników głosowania, Ojciec Święty mógł swobodnie dokonać wyboru, mając do dyspozycji ocenę wszystkich aspektów sprawy. Dzieje się tak również podczas konsystorzy, na które są zapraszani wszyscy purpuraci z całego świata. Jak wiadomo, kardynałów jest dziś 209. Tak samo dzieje się podczas zebrań zwierzchników dykasterii Kurii czy też kardynałów rezydujących w Rzymie: jest nas tutaj 75. Jest zatem zrozumiałe, że wśród osobowości różnych ze względu na narodowość, kulturę, społeczną wrażliwość, istnieją różne sądy na temat różnych metod pracy” – powiedział dziekan kolegium kardynalskiego.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.