Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W zeszłym roku w Indonezji doszło do 264 ataków na wyznawców mniejszościowych religii.
Islamiści żądają powstrzymania budowy świątyń chrześcijańskich
W ciągu kilku ostatnich lat w Indonezji stale rosła liczba brutalnych ataków na tle religijnym - alarmuje w czwartek w raporcie Human Rights Watch. Zarzuca władzom brak reakcji na prześladowania chrześcijan, szyitów i wyznawców islamskiego ruchu ahmadijja.
Anonimowi sprawcy obrzucili koktajlami Mołotowa trzy protestanckie kościoły na indonezyjskiej wyspie Celebes. Jest to już kolejna napaść w ciągu ostatnich dni.
Politycy i muzułmańscy duchowni w prowincji Aceh w Indonezji zabronili obchodzenia walentynek. Apelują oni do rodziców, by pilnowali dzieci, bo święto to może, ich zdaniem, prowadzić do nieodpowiednich zachowań.
Bo nie zamierzają organizować muzułmańskim uczniom lekcji islamu i czytania Koranu. Do tego zobowiązują nowe przepisy.
Indonezyjscy muzułmanie obrzucili we wtorek zgniłymi jajami chrześcijan świętujących Boże Narodzenie, którzy zbierali się przed nabożeństwem. Miało ono odbyć się pod gołym niebem, w miejscu, gdzie planowano wybudować kościół, w pobliżu Dżakarty.
Kolejny raz indonezyjscy muzułmanie nie dopuścili do odprawiania niedzielnego nabożeństwa w miasteczku Bekasi, leżącym na przedmieściach stołecznej Dżakarty.
„Indonezja jest krajem demokratycznym, nie islamskim. Jeśli jakiś kandydat jest dobrym człowiekiem, wtedy muzułmanie mogą na niego głosować, nawet jeśli nie wyznaje ich religii”.
Muzułmanie zaatakowali chrześcijan na przedmieściach Dżakarty.
Św. Nicefor przyszedł na świat około 758 roku. Jego rodzice zaliczali się do najbogatszych mieszkańców Konstantynopola.