Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Biskupi siedmiu francuskich diecezji należących do metropolii Reims rozpoczęli dziś 5-dniową pieszą pielgrzymkę w intencji powołań. Każdy z nich przemierzy terytorium własnej diecezji. W sobotę wszyscy spotkają się w Reims na metropolitalnym dniu powołań.
Od nowego roku akademickiego na Wydziale Teologicznym UKSW ruszy specjalistyczny roczny kurs dla duszpasterzy powołań do życia kapłańskiego i zakonnego. - Konieczna jest budowa środowiska specjalistów kompetentnych w dziedzinie rozpoznawania i formacji powołania - podkreśla ks. prof. Marek Tatar, krajowy duszpasterz powołań.
Od ok. 6 lat w Prowincji Północnej Włoch Zakonu Kaznodziejskiego odnotowuje się wzrost powołań. Dotyczy to także najbardziej wysuniętej placówki misyjnej w Turcji.
Rozpoczyna się 30 kwietnia w Niedzielę Dobrego Pasterza. Do modlitwy o powołania zachęca rektor koszalińskiego seminarium.
Ubywa kandydatów do seminariów, ale gwałtownie rośnie liczba diakonów stałych. W tym roku nad Wisłą wyświęcono ich już trzydziestu! Kim są i dlaczego wybuchła wokół nich tak gorąca dyskusja?
Kościół musi się tak zreorganizować, aby dawał sobie radę z 5 tysiącami księży.
Służebniczki dębickie zamknęły w Przecławiu swój dom zakonny. Służyły tej parafii przez 142 lata. Powodem jest coraz mniejsza liczba powołań zakonnych.
Przed kandydatami do kapłaństwa nie jest roztaczana wizji wygodnego życia, ale wręcz przeciwnie. I to ich pociąga
Klerycy i przełożeni koszalińskiego seminarium przez dwa dni wędrowali ze Skrzatusza do Górki Klasztornej. Przeszli ponad 50 kilometrów… nie tylko we własnym gronie.
Przed kilkoma dniami zakończył się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie co jednak nie oznacza, że już nie musimy prosić o umiejętność rozeznania wezwania do służby Bożej. Ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu mówi o specyficznej roli seminarium w kształtowaniu przyszłych księży.
Jeden zobowiązuje nas do poznania Jezusa z bliska. Drugi uczy, by w swoim życiu pozostawić miejsce dla niezgłębionej woli Boga.