Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Wczoraj wieczorem, w Bazylice św. Piotra w Watykanie odbył się obrzęd „recognitio”.
„Jakże pragnę, aby nadchodzący Jubileusz stał się naprawdę pomyślną okazją do zawieszenia broni we wszystkich krajach, w których toczą się walki” pisze Ojciec Święty w przedmowie do książki F.A. Grany, zatytułowanej „Jubileusz miłosierdzia”, która ukazała się w poniedziałek w języku włoskim.
Planowany jest on w dniach 28-29 lipca 2025 roku i zbiegnie z Jubileuszem młodzieży.
Na Jasnej Górze misjonarze klaretyni, siostry klaretynki i ruch klaretynów świeckich z całej Polski świętowali 175-lecie istnienia zgromadzenia. Był to czas radości i refleksji, w jakim miejscu znajdują się duchowi synowie i córki św. Antoniego Klareta.
Dziś w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. bp Paweł Socha dziękował za dar powołania. W tym roku obchodzi 50. rocznicę przyjęcia święceń biskupich oraz 65. rocznicę święceń kapłańskich.
Także ci w Zakliczynie i Tarnowie. Właśnie mija 800 lat od tego wydarzenia.
Dziś przypada kolejna rocznica urodzin założyciela zakonu kamilianów św. Kamila de Lellis. W przyszłym roku bracia będą obchodzić jubileusz 450. rocznicy jego nawrócenia.
Wasza misja jest jednym z najpiękniejszych przejawów Kościoła synodalnego i „wychodzącego” – napisał Papież Franciszek do diakonów stałych. Homilię papieską podczas mszy św. z okazji Jubileuszu Diakonów Stałych odczytał w niedzielę abp Rino Fisichella, pro-prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Ewangelizacji.
- "Gość Niedzielny" zawsze płynął jak okręt po wzburzonym morzu, prosto, bo busola była dobrze ustawiona - mówił kard. Kazimierz Nycz, dziękując za to redakcji pisma, złożonej - jak podkreślał - z "ludzi mądrych, odważnych, kochających Chrystusa, Kościół i drugiego człowieka, kochających swoje pismo".
"Niech dociera do ludzi na współczesnych peryferiach doświadczających różnych form ubóstwa i przeżywających życiowe trudności, zranienia czy samotność" - czytamy w przesłanym na ręce abp. Adriana Galbasa telegramie z Watykanu.
Jeszcze jako kleryk założył oratorium dla młodzieży i kolegium dla biednych chłopców. Jak to zrobił nie zaniedbując studiów, pozostanie tajemnicą.