„Życie wieczne jest kwestią wiary, jest kwestią umiejętności uchwycenia obecności Boga w życiu, w tym wszystkim, co nam o Nim mówi” – wskazuje komentując fragment Ewangelii czytany w 19. niedzielę zwykłą roku B (J 6, 41-51 - 11 sierpnia 2024 r.) łaciński patriarcha Jerozolimy, kard. Pierbattista Pizzaballa OFM.
Madryt jest miastem, w którym spotyka się wiele kultur i tradycji. Pierwsza połowa sierpnia jest jednak wybitnie kastylijska. Ulice takich dzielnic jak Latina i Lavapiés w tych dniach są kolorowo przybrane, aby uczcić św. Kajetana, św. Wawrzyńca, a przede wszystkim Matkę Bożą Palomę, nieoficjalną patronkę stolicy Hiszpanii.
Zakończyła się renowacja tuniki św. Piotra i dalmatyki św. Jana. Pracowano nad tym przez 5 lat. Cenne relikwie zostały wystawione w Muzeach Watykańskich, zaraz za Kaplicą Sykstyńską obok kaplicy św. Piotra Męczennika, w której przechowywane są najcenniejsze relikwiarze z Sancta Sanctorum, papieskiej kaplicy na Lateranie.
Solidarność z narodem Wenezueli z powodu kryzysu politycznego i społecznego będącego skutkiem niepewności co do rezultatu wyborczego w ostatnich wyborach prezydenckich wyraziło Prezydium Rady Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM).
Mija 10 lat od tego jak 120 tys. chrześcijan zostało zmuszonych przez dżihadystów do opuszczenia swoich domów w północnym Iraku. Dziś w Nowym Jorku jest Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie zagrożenia ze strony samozwańczego Państwa Islamskiego.
Światowy Dzień Pokoju obchodzony jest 1 stycznia.
Największa na świecie organizacja zrzeszająca górali - Związek Podhalan - kategorycznie sprzeciwia się działaniom władz polskiego państwa w sprawie zmian w przepisach aborcyjnych, wzywa też do obrony krzyża w miejscach publicznych i pozostawienia nauki religii w szkołach na dotychczasowych zasadach.
Blisko 50 osób bierze udział w tegorocznej kajakowej pielgrzymce z Gródka (Podlaskie) na prawosławne uroczystości Ikony Matki Boskiej w Supraślu.
Religijne obchody 104. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpoczną się 13 sierpnia w Warszawie