Różańcowy Ruch Zadośćuczynienia (Rosary Movement of Reparation), któremu przewodzi bp John Keenan oraz sanktuarium maryjne w Walsingham zapraszają w tym miesiącu do wspólnej modlitwy za wiarę, życie i pokój. Codziennie, o godz. 20.00 czasu brytyjskiego, różaniec w języku angielskim transmitowany jest online z różnych sanktuariów, katedr i parafii na Wyspach Brytyjskich.
Prezydent Francji ogłosił walkę z islamizmem we Francji, a dokładniej z „islamskim separatyzmem”. Zastosowane w tej walce środki uderzają jednak nie tylko w islamistów. Emmanuel Macron zapowiedział między innymi likwidację nauczania domowego z wyjątkiem przypadków, gdy jest ono podyktowane stanem zdrowia. Odtąd do szkoły czy przedszkola będą chodzić wszystkie dzieci od trzeciego roku życia.
Caritas Indie oraz Katolicka Konferencja Episkopatu Indii zostały wyróżnione jako najlepsze organizacje pozarządowe zajmująca się opieką zdrowotną podczas wybuchu pandemii Covid-19.
Patriarchowie i zwierzchnicy Kościołów w Ziemi Świętej apelują o interwencję wspólnoty międzynarodowej.
W najnowszej encyklice Papież przypomina, że jedynym możliwym sposobem życia jest uznanie siebie za braci i zgodne z tym konsekwentne działanie. Wskazuje na to kard. Michael Czerny podkreślając, że we „Fratelli tutti” słychać głos wykluczonych, których Franciszek spotkał w czasie swego pontyfikatu.
Myśl chrześcijańska nie sprzeciwia się dążeniu do zysku, ale dążeniu do zysku za wszelką cenę, zapominając o człowieku, czyniąc go niewolnikiem czy przedmiotem – mówił Papież podczas audiencji dla dyrekcji i pracowników włoskiego banku inwestycyjnego Cassa Depositi e Prestiti. W tym roku obchodzi on 150-lecie istnienia.
Kolejne światowe episkopaty komentują najnowszą encyklikę Papieża Franciszka o braterstwie i przyjaźni społecznej. „Fratelli tutti” jest określana mianem wymagającego tekstu stanowiącego busolę dla zagubionego i podzielonego świata. Zauważa się, że wyznaczona w encyklice droga odbudowy braterstwa, sprawiedliwości i pokoju zaproponowana jest przez Papieża nie tylko wierzącym, ale wszystkim ludziom dobrej woli.
Wyjątkowa akcja, która jednoczy dzieci na całym świecie w modlitwie różańcowej o pokój.
- Jest to pełen mocy głos, a nawet krzyk papieża, w obronie ubogich, odrzuconych i wykluczonych – powiedział o. Maciej Zięba OP, komentując najnowszą encyklikę papieża Franciszka „Fratelli tutti”.
"To otwarte braterstwo, które przekracza granice geograficzne i granice narodów, religii i wszystkich ras".
Ojciec Święty mianował prefekta Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, kard. Kevina Farrella przewodniczącym Komisji Spraw Zastrzeżonych - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
Wraz z „Fratelli tutti” papież Franciszek przywraca ludzkości sumienie. Tymi słowami wielki imam Uniwersytetu Al Azhar w Kairze, Ahmad Al-Tayyeb chwali nową encyklikę, która została m. in. zainspirowana spotkaniem papieża z przedstawicielami islamu sunnickiego.
Od sierpnia 2016 r., kiedy trzęsienie ziemi nawiedziło włoską Nursję, ludzie żyją w kontenerach. Od dwóch lat, czyli odkąd tam przybył, w takim kontenerze mieszka także 36-letni ks. Davide Tononi, ich proboszcz. Właśnie nagrał płytę, żeby pomóc odbudować domy parafian.