Dokładnie 20 lat temu została opublikowana międzynarodowa konwencja o ochronie praw pracowników migrujących i ich rodzin.
Rodząc się w Betlejem Bóg zamieszkał pośród nas w sposób rzeczywisty i nieodwołalny. Jest Bogiem z nami, naszym przyjacielem i sprzymierzeńcem przeciwko siłom zła – mówił kard. Raniero Cantalamessa w ostatnim adwentowym rozważaniu dla Papieża i Kurii Rzymskiej
„Waszym zadaniem będzie podjęcie dialogu ze światem, w którym wydaje się, że jest coraz mniej miejsca dla religii” – te słowa Papież skierował do uczestników oraz organizatorów tzw. „Roku studiów teologii” (Theologischer Studienjahr) z opactwa Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Jerozolimie, których przyjął na audiencji.
Kosztowne aparaty są przeznaczone głównie do leczenia dzieci.
Rada Stała zwróciła uwagę na nieuzgodnione z Konferencją Episkopatu Polski działania Fundacji Solo Dios Basta i zaplanowaną na sylwestrową noc inicjatywę modlitewną pt. Różaniec do granic czasu.
Znany ekumenista ks. prof. Alfons Skowronek zmarł w wieku 92 lat.
Rada obradowała online 17 grudnia 2020 roku.
Rosja jest obecnie czwartym krajem na świecie pod względem liczby zakażeń koronawirusem.
Papież postanowił, że pochodzący z Polski abp Jan Romeo Pawłowski nadal będzie kierował trzecią sekcją Sekretariatu Stanu.
Jedną z ostatnich decyzji prezydenta Donalda Trumpa jest zniesienie barier w przyznawaniu dotacji federalnych dla organizacji religijnych, które świadczą usługi socjalne. Ustępująca administracja zmieniła również przepisy, w myśl których organizacje musiały informować beneficjentów o swojej przynależności religijnej.
Dziś 17 grudnia ruszyła hebrajska wersja portalu Vatican News, multimedialnej platformy informacyjnej Radia Watykańskiego.
Odznaczenie zostało przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę za wybitne zasługi dla rozwoju filozofii oraz kultury chrześcijańskiej. Order w imieniu prezydenta wręczył wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Papież skierował przesłanie do uczestników sympozjum (w dużej części online), odbywającego się w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk w Watykanie.
Kultura troskliwości jest uprzywilejowaną drogą budowania pokoju we współczesnym świecie – wskazuje Franciszek w orędziu na najbliższy Światowy Dzień Pokoju. Będzie on obchodzony 1 stycznia.
Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret pozwalający biskupom upoważnić kapłanów do odprawiania czterech Mszy dziennie w okresie Bożego Narodzenia. Obejmuje to dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego (25 grudnia), następnie Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia) oraz Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia).
Historię fińskiej parlamentarzystki Päivi Räsänen przytacza amerykański portal „National Catholic Register” jako przykład prześladowania ze względu na wyznawaną wiarę i związaną z tym wizję ludzkiej seksualności.
Dobrze działalność Kościoła katolickiego ocenia w grudniu 41 proc. Polaków, mniej o 8 pkt procentowych niż we wrześniu. Natomiast niemal połowa (47 proc., wzrost o 6 pkt proc.) wypowiada się o Kościele z dezaprobatą - wynika z najnowszego badania CBOS.
Blaski i cienie prezydentury Donalda Trumpa, wielki szacunek wobec Benedykta XVI oraz kampania wrogości wobec własnej osoby znalazły się w wywiadzie kard. George'a Pella dla amerykańskiej agencji prasowej Associated Press (AP). Udzielił go 16 grudnia z okazji rzymskiej prezentacji swojej książki „Prison Journal” (Dziennik więzienny).
Papież Franciszek zaapelował o zapewnienie wszystkim dostępu do szczepionek przeciw Covid-19 i podstawowych technologii potrzebnych do pomocy chorym i tym którzy są najubożsi i najsłabsi. Apel zawarł w orędziu na Światowy Dzień Pokoju obchodzony 1 stycznia.
Specjalny wysłannik papieża Franciszka przybył na Białoruś na spotkanie z Alaksandrem Łukaszenką - poinformował o tym w czwartek rzecznik Watykanu Matteo Bruni.