„Po raz pierwszy w historii człowiek sądzi, że może zburzyć związek – od zawsze słusznie uważany za fundament życia i wspólnoty ludzkiej – który w sposób nierozerwalny łączy «małżeństwo osób różnej płci, rodzinę i życie»”. Zwrócił na to uwagę abp Vincenzo Paglia, mówiąc do biskupów amerykańskich, którzy spotkali się w Dallas na warsztatach bioetycznych.
We wtorek 7 lutego w Europejskim Centrum Solidarności miała miejsce inauguracja Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa.
Ojciec Święty wyraził wolę odwiedzenia Egiptu. Zastrzegł jednak, że wszystko trzeba jeszcze dobrze zorganizować.
„Nie zauważyliśmy takiej samej gorliwości w przeciwstawianiu się pasterzom-kryminalistom atakującym rolników, z jaką walczy się przeciw Boko Haram” – stwierdził arcybiskup Ignatius Ayau Kaigama.
W Bangladeszu nie tylko katolicy gromadzą się w kościołach nawiedzanych w tych dniach przez relikwie św. Antoniego z Padwy.
Watykan zachęca do włączenia się w przypadający jutro Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi.
W Watykanie trwa szczyt poświęcony nowym formom niewolnictwa.
„To wielkie wyzwanie w sensie pozytywnym” – powiedział kard. Peter Turkson o kierowaniu Dykasterią ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
Tak twierdzą „trzej święci Bangi”, jak popularnie określa się tamtejszego arcybiskupa, imama i pastora.
Kościół we Francji powraca do refleksji nad ewangelizacją muzułmanów. W ubiegły weekend w Lyonie odbyło się poświęcone tej tematyce forum duszpasterskie pod hasłem Jezus Mesjaszem.
Wiedzą jak wielkim skarbem jest wiara i nie chcą tego zatrzymywać tylko dla siebie! W Paradyżu zakończyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji.
We wtorek 7 lutego delegacja Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019 przyjechała do Krakowa, by poznać doświadczenia Polaków z organizacji minionych Światowych Dni Młodzieży.
Gościem „Duchowej sofy” był ks. Krzysztof Grzywocz.
Po raz pierwszy w historii w bazylice św. Piotra w Watykanie zostanie odprawione anglikańskie nabożeństwo. Będzie to modlitwa wieczorna (Evensong), odpowiednik katolickich nieszporów.
"Musimy schylić głowę ze wstydu" - tak arcybiskup Sydney Anthony Fisher zareagował na raport, z którego wynika, że 7 proc. księży w Australii zarzucono popełnienie czynów pedofilii w latach 1950-2010.
Trwają zapisy na wielką 960-godzinną modlitwę za dzieci nienarodzone. Przyłącz się!
O trzech darach, jakimi Bóg obdarzył człowieka: tożsamości, ziemi na której ma on kontynuować dzieło stworzenia oraz wzajemnej miłości kobiety i mężczyzny mówił dziś papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
W orędziu na Wielki Post papież Franciszek napisał, że chciwość jest główną przyczyną korupcji, zawiści, konfliktów i podejrzeń. Przestrzegł, że pieniądz może "podporządkować cały świat egoistycznej logice", która stanowi przeszkodę dla pokoju.
Pierwsze spotkanie papieża Franciszka z Donaldem Trumpem może odbyć się pod koniec maja, kiedy prezydent USA przyjedzie do Włoch na szczyt G-7 – podaje na portalu „The Tablet” Christopher Lamb.
Polacy przygotowują się do ŚDM w 2019 r. W Panamie nie zabraknie i młodych archidiecezji katowickiej.