Do świętej Anny pielgrzymować będą kobiety oraz rodziny dziękujące za uproszenie daru potomstwa.
Tymczasem brakuje wymaganego przez prawo porozumienia.
Potępili też wdarcie się Cerkwi rosyjskiej na tereny kanoniczne Patriarchatu Aleksandryjskiego.
Umocnienie wiary katolickiej mniejszości i dialog z wyznawcami islamu w największym muzułmańskim państwie świata były głównymi elementami trzydniowej wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Indonezji.
Trzeba słuchać Słowa i żyć Słowem, aby stać się uczniami Jezusa – powiedział Franciszek do indonezyjskich katolików podczas Mszy św. na stadionie Gelora Bung Karno w Dżakarcie.
Papua-Nowa Gwinea będzie drugim etapem najdłuższej podróży pontyfikatu papieża Franciszka. „Ojciec Święty dotknie żywej wiary i doświadczy bardzo dynamicznej i młodej wspólnoty Kościoła” – podkreśla siostra Shanty Joseph. Misjonarka ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia zauważa, że Ewangelia jest w tym kraju zaszczepiana w tradycyjną kulturę i staje się spoiwem papuaskiego społeczeństwa, które mówi 800 językami i posiada tyle samo różnych kultur.
Chorzy i ubodzy to jasne gwiazdy na niebie tego archipelagu, najcenniejsi członkowie Kościoła, jego skarb, tak jak uczył już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa diakon i męczennik św. Szczepan – mówił Papież na spotkaniu z podopiecznymi kościelnych organizacji pomocowych. Odbyło się ono dziś rano w siedzibie Episkopatu Indonezji.
Nie chodzi tylko o wzajemną uprzejmość, ale o przyjaźń.
To nadzwyczajny gest w stronę Franciszka i katolików
W trakcie wizyty w Meczecie „Istiqlal” Papież Franciszek i Wielki Imam, prof. Dr. KH Nasaruddin Umar podpisali „Wspólną Deklaracji Istiqlal 2024”, noszącą podtytuł „Wspieranie harmonii religijnej dla dobra ludzkości.
Wizyta w Meczecie Niepodległości w stolicy Indonezji Dżakarcie i udział w spotkaniu międzyreligijnym oraz msza dla kilkudziesięciu tysięcy wiernych to najważniejsze wydarzenia czwartku, trzeciego dnia podróży papieża Franciszka do tego kraju w południowo- wschodniej Azji.