Organizacja charytatywna „Misericorie D’Italia” prowadzi szeroką działalność wspierającą ofiary wojny na Ukrainie. Jej członkowie wraz z wolontariuszami są obecni na granicy polsko-ukraińskiej w Korszowej. Zajmują się głównie ewakuacją osób niepełnosprawnych, którzy potrzebują natychmiastowej i specjalistycznej opieki. Narodowa Konfederacja „Misericorie D’Italia” zrzesza 700 konfraternii, do których należy w sumie 670 tys. członków.
Zmieniający się z tygodnia na tydzień wolontariusze pomagają najsłabszym wydostać się z Ukrainy i dotrzeć do bezpiecznych miejsc we Włoszech. W porozumieniu ze strażą graniczną oraz strażą celno-podatkową został zorganizowany transport lotniczy dla chorych i rannych. Mówi przewodniczący „Misericordie D’Italia” Domenico Giani.
„Do tego dochodzi cały transport artykułów pierwszej potrzeby. Podczas zbiórki, podjętej na całym obszarze Włoch zebrano ponad tysiąc ton towarów, które zostały przekazane i cały czas docierają na granice. Trzeba także zauważyć wspaniałą działalność Family-link, organizacji łączącej osoby z rodzinami i przyjaciółmi z Włoch, którzy hojnie przyjęli uchodźców – zauważa Domenico Giani. – Należy wspomnieć także o Instytucie, który oddał do dyspozycji Misericodrie obiekt w prowincji Lukka, gdzie zostało przyjętych pięćdziesięcioro pozbawionych opieki dzieci. Projekt ten powstał właśnie z myślą o najmłodszych. Wielki udział ma tutaj lokalna społeczność, wspólnoty kościelne oraz miejscowe władze cywilne. Realizujemy naprawdę piękną inicjatywę na rzecz tych dzieci, które od ponad miesiąca znajdują się we Włoszech.“
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.