Katedra powstała na terenie podarowanym w 2013 r. Kościołowi przez monarchę.
10 grudnias we podwoje otworzy katolicka katedra w Bahrajnie. Nosi ona wezwanie Matki Bożej Arabskiej. Jest siedzibą wikariusza apostolskiego Arabii Północnej. Na 9 grudnia zaplanowano inaugurację świątyni przez króla Hamada. Dzień później jej poświęcenia dokona kard. Luis Tagle, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.
Katedra powstała na terenie podarowanym w 2013 r. Kościołowi przez monarchę. Kamień węgielny wmurowano w 2018 r. Świątynię, która pomieści 2300 wiernych, wzniesiono w Awali, w środkowej części kraju, 20 km od stołecznej Manamy. Oprócz miejsca kultu, powstały tam także: kuria biskupia, dom dla gości oraz ośrodek formacji duszpasterskiej.
Liczbę katolików w Królestwie Bahrajnu oblicza się na około 100 tys. Choć oficjalną religią jest tam islam i obowiązuje prawo szariatu, to Kościół cieszy się wolnością wyznania.
Wikariat apostolski Arabii Północnej zajmuje powierzchnię prawie 2,2 mln km kw. i obejmuje Kuwejt, Bahrajn, Katar i Arabię Saudyjską. Zarówno w Katarze jak i w Kuwejcie jest po około 300 tys. katolików, a w Arabii Saudyjskiej 1,5 miliona. Katolicy, w tym również 60 księży wikariatu, są cudzoziemcami.
Czy rozwój sztucznej inteligencji może pomóc nam stać się bardziej ludzkimi?
Abp Światosław Szewczuk zauważył, że według ekspertów wojna przeszła na nowy poziom eskalacji.
To nie jedyny dekret w sprawach przyszłych błogosławionych i świętych.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.