Z oazą za życiem

"Chociażby życie dziecka było krótkie i naznaczone cierpieniem, nikt nie ma prawa tego życia skracać" - napisali członkowie Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie Diecezji Płockiej w specjalnym oświadczeniu.

Ten komunikat członków Diakonii Życia Ruchu Światło Życia Diecezji Płockiej ukazał się w kontekście decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej z 22 października i protestów zwolenników aborcji, do których dochodzi od kilku dni.

Członkowie diakoni, nie anonimowi, ale podpisani z imienia i nazwiska, podkreślają, że decyzja o prawie do życia stanowi fakt niezaprzeczalny. "Wierzymy, że to Bóg powołuje nas do życia. To konkretne wyznanie, jest niezmienną prawdą naszej wiary".

Odwołując się do własnego doświadczenia i profesjonalnego przygotowania, mają świadomość trudu i bólu, który w wielu osobach i rodzinach wywołuje sprawa aborcji, ale stając zdecydowanie po stronie życia, postulują, aby bardziej otoczyć opieką medyczną i wsparciem rodziców, których dziecko dotknięte jest ciężką chorobą. "Wsparcie tych rodzin powinno wypływać od polityków, organizacji pozarządowych, ludzi dobrej woli. Każdy z nas jest zobowiązany pomagać cierpiącym rodzicom".

Zachęcają również do intensywnej modlitwy, "która obejmie wszystkie rodziny dotknięte chorobą dziecka poczętego, matki spodziewające się potomstwa, nienarodzone jeszcze dzieci, lekarzy i pielęgniarki, ludzi młodych i dorosłych, każdego człowieka, mającego wątpliwości i rozterki, zdającego pytania, wszystkich, którzy się nie zgadzają z podjętą decyzją, pamiętając o podstawowym obowiązku każdego chrześcijanina, jakim jest miłość do bliźniego" – napisali sygnatariusze komunikatu.


Poniżej publikujemy pełen tekst komunikatu diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu ŚwiatłoŻycie

W związku z Wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej z dnia 22.10. br. pragniemy dotknąć tematu, który jest w tym czasie niewątpliwie trudny. Chcemy odwołać się do wartości życia, która będzie istotą tego komunikatu.

Przywołując naukę Chrystusową, chcemy podkreślić szczególnie treść piątego przykazania - „Nie zabijaj”. Obrona życia dzieci poczętych jest jednym z fundamentalnych zadań każdego z nas, każdego chrześcijanina.

My, członkowie Diakonii Życia, podkreślamy, że decyzja o prawie do życia stanowi fakt niezaprzeczalny. Wierzymy, że to Bóg powołuje nas do życia. To konkretne wyznanie, jest niezmienną prawdą naszej wiary.

Mamy świadomość trudu i bólu, z którym muszą zmierzyć się rodziny doświadczające nieuleczalnej i zagrażającej życiu choroby ich nienarodzonego jeszcze dziecka. Członkowie naszej Diakonii pochodzą z różnych środowisk, studiują różne kierunki (medycynę, prawo, psychologię, teologię, aktorstwo), spotykają się z różnymi trudnymi sytuacjami w życiu swoich przyjaciół, rodzin i osób spotykanych w codzienności. Niektórzy z nas towarzyszyli już rodzinom w momencie rozpoznania poważnej choroby ich nienarodzonego dziecka. Ból, którego wtedy doświadczyli, stał się wtedy naszym bólem. Chcemy, żebyście mieli świadomość, że temat ten nie jest dla nas znany jedynie z internetu czy z pierwszych stron gazet. Podkreślamy również, że nam, jako młodym ludziom, jest niejednokrotnie ciężko zaakceptować choroby dzieci w łonach swoich matek. Rozważanie tego tematu wyłącznie na sposób ludzki jest niemożliwe, gdyż doprowadzi nas do bezsensu ludzkiego cierpienia i umierania.

Mamy świadomość, że choroby i cierpienia, które dotykają człowieka są niejednokrotnie tajemnicą ludzkiej egzystencji. Tajemnice ludzkiego cierpienia chcemy rozważać w świetle życia Jezusa Chrystusa. W śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa odnajdujemy sens cierpienia, które tak często trudno zaakceptować. To cierpienie dotyka zarówno dzieci dotkniętych chorobą, matki, które dowiadują się o nieuleczalnej chorobie swoich dzieci, ojców, którzy również doświadczają bólu związanego z chorobą dziecka.

Cieszymy się z decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie obrony życia chorych dzieci. Chociażby to życie było krótkie i naznaczone cierpieniem, nikt nie ma prawa tego życia skracać.

Jednocześnie zauważamy brak wystarczającego wsparcia rodziców, których dziecko dotknięte jest ciężką chorobą. Wsparcie tych rodzin powinno wypływać od polityków, organizacji pozarządowych, ludzi dobrej woli. Każdy z nas jest zobowiązany pomagać cierpiącym rodzicom.

Na zakończenie, chcemy rozbudzić w Was pragnienie modlitwy. Modlitwy, która obejmie wszystkie rodziny dotknięte chorobą dziecka poczętego, matki spodziewające się potomstwa, nienarodzone jeszcze dzieci, lekarzy i pielęgniarki, ludzi młodych i dorosłych, każdego człowieka, mającego wątpliwości i rozterki, zdającego pytania, wszystkich, którzy się nie zgadzają z podjętą decyzją, pamiętając o podstawowym obowiązku każdego chrześcijanina, jakim jest miłość do bliźniego.

Członkowie Diakonii Życia

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12