Obecnie coraz więcej instytucji bankowych oraz parabankowych oferuje swoim klientom kredyty konsolidacyjne.
Obecnie coraz więcej instytucji bankowych oraz parabankowych oferuje swoim klientom kredyty konsolidacyjne. Mają one na celu pomóc w spłacaniu innych zadłużeń. Czy każdy może zdecydować się na takie rozwiązanie? Jak działają takie kredyty i czy warto z nich korzystać? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.
1. Co to jest kredyt konsolidacyjny
2. Dlaczego warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny
3. Porównywarki kredytów konsolidacyjnych
Co to jest kredyt konsolidacyjny
Zacznijmy od tego, czym właściwie jest kredyt konsolidacyjny. kredyt gotówkowy konsolidacyjny (sprawdź oferty na https://direct.money.pl/kredyty-gotowkowe-konsolidacyjne/) ma na celu połączenie wszystkich rat w jedną, nową niższą ratę. Oznacza to, że spłacając kredyt hipoteczny, raty za auto, drogi sprzęt RTV i AGD, inne kredyty gotówkowe bądź debet na karcie kredytowej, można te wszystkie raty połączyć w jedną. Warto zaznaczyć, że zadanie kredytu konsolidacyjnego nie polega na zmniejszeniu całości zadłużenia, ale na ułatwieniu comiesięcznej spłaty poszczególnych rat. Wyróżniamy kredyt konsolidacyjny gotówkowy (oprocentowanie jest najczęściej zbliżone do innych kredytów gotówkowych, ale wydłuża się czas spłaty, na przykład o 6, 8 lat) oraz kredyt hipoteczny (niższe oprocentowanie, ale może wiązać się np. z zastawieniem domu czy mieszkania). Decydując się na konsolidację rat, płatnik nie ma obowiązku łączenia wszystkich pożyczek. Wszystko zależy od decyzji klienta i liczby rat, jaka pozostała do spłacenia.
Dlaczego warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny
Czy kredyt konsolidacyjny to dobry pomysł? Zdecydowanie tak, jeśli jesteś osobą bardzo zadłużoną i powoli pojawiają się problemy z płynnością finansową. Przy czym ważne jest, że do tej pory udawało się spłacać poszczególne raty terminowo. Starając się o kredyt konsolidacyjny, powinieneś być wiarygodny. Ważne jest wykazanie zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej. Inaczej wniosek o pożyczkę może zostać odrzucony. Oprócz tego wnioskodawca musi mieć stałe dochody i posiadać zdolność do czynności prawnych. Największą korzyścią kredytów konsolidacyjnych jest zamiana kilku rat w jedną. Czasami przeniesienie zobowiązań finansowych do innego baku pozwala również wynegocjować lepsze warunki kredytowe, np. wydłużenie spłaty. Często wiąże się to niestety z powiększeniem oprocentowania. Oznacza to, że sumując spłacane raty i tak ostatecznie zapłacilibyśmy większą kwotę. Wszystko jednak zależy od banku i od oferty, jaką dana instytucja może przedstawić klientowi. Jak zatem znaleźć idealny kredyt konsolidacyjny, który pomoże uporać się z coraz większym zadłużeniem?
Porównywarki kredytów konsolidacyjnych
Znalezienie idealnego kredytu bywa trudne. Na rynku istnieje bowiem bardzo dużo placówek, które oferują pożyczki oraz kredyty. Dlatego sprawdzenie każdej instytucji i dokładne zapoznanie się z ofertą może zająć sporo czasu. Z pomocą przychodzą porównywarki kredytów konsolidacyjnych. Są to strony internetowe działające na zasadzie matematycznych algorytmów. Internauta wpisuje dokładnie, jaki rodzaj kredytu go interesuje i jak długo chce spłacać zadłużenie, a wyszukiwarka przedstawia nam listę najbardziej pasujących pozycji. Dzięki temu użytkownicy mogą skupić się na dokładnym przeanalizowaniu kilku ofert. Takie działanie może znacznie pomóc w podjęciu decyzji. Oczywiście, aby załatwić wszystkie formalności, należy udać się do danej placówki i dokładnie omówić szczegóły z konsultantem, który oceni, na jaki kredyt konsolidacyjny będzie nas stać.
Artykuł sponsorowany
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W diecezjach i parafiach na całym świecie jest ogromne zainteresowanie Jubileuszem - uważa
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.