Złotów stolicą polskiego hip-hopu chrześcijańskiego

Na trzy dni osiemnastotysięczny Złotów stał się stolicą polskiego hip-hopu chrześcijańskiego w ramach ósmej edycji Projektu Kostka.

To chwile wypełnione muzyką i modlitwą, tworzone przez młodych dla młodych. Jest Msza św., koncerty, warsztaty, bitwy tańca hip-hop i breakdance czy konkurs dla raperów. – Św. Stasio Kostka inspiruje nas, by szukać w życiu czegoś więcej – mówią młodzi. Obecnie trwa Rok Świętego Stanisław Kostki, w związku z 450. rocznicą jego śmierci.

W tym roku gwiazdami głównego koncertu byli: Arkadio, Rymcerze, Muode Koty oraz Poison777. – Przybywa w naszym kraju raperów, którzy modlą się na scenie, mówią głośno o swoim nawróceniu, czyli po prostu dzielą się radością życia blisko Pana Boga – mówi ks. Adam Gaca MSF, który z ramienia parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie zajmuje się organizacją całego wydarzenia.

Do tej grupy dołączył 24-letni „Talek”, który rok temu podczas Projektu Kostka zadebiutował na dużej scenie jako hypeman, czyli wspomagający innego rapera, laureata konkursu. Sam mówi o sobie: „Po ukończeniu osiemnastu lat moim życiem kierowały ciągle imprezy, kłamstwa oraz słowo przewodnie «Ja». Efektem tego stylu życia była późniejsza depresja, lęki i odizolowanie się od ludzi. Wtedy właśnie pojawił się On, Jezus Chrystus, dzięki któremu zrozumiałem, że moje życie może jeszcze wrócić na dobre tory. Otworzyłem się znów na ludzi, a muzyka, którą tworzę i w której tworzeniu uczestniczę, daje mi siłę do działania (…); wystarczy uwierzyć, zaufać Bogu i zacząć działać”.

Jak podkreślają organizatorzy, a przede wszystkim młodzi uczestnicy, tego typu świadectwa pokazują, że warto podejmować podobne inicjatywy, warto dawać coś z siebie. – Całe miasto żyje tym wydarzeniem, pomaga, jak tylko może i chyba dlatego młodzież przybywa tu z roku na rok coraz liczniej – zaznacza ks. Gaca. Jak podkreśla, św. Stanisław Kostka staje się młodym naprawdę bliski.

– Tutaj nawet mówimy o nim: Stasiu, Staszek. Jego życiowe motto: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony” mówi o jasnym i konkretnym celu życiowym. Stasiu zawsze wskazuje na niebo. Tak samo jest z Projektem Kostka: cel jest jasny, chodzi jedynie o szukanie metod. Młodzi szukają wartości, szukają wiary, ale przekazywanej ich językiem – mówi kapłan ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11