Zakończyły się Koreańskie Dni Młodzieży

Wzięło w nich udział ponad 2 tys. osób z wszystkich diecezji Korei Południowej.

Zakończyły się Koreańskie Dni Młodzieży. Wzięło w nich udział ponad 2 tys. osób z wszystkich diecezji Korei Południowej. „Mimo, że katolicy są w naszym kraju mniejszością nasza młodzież daje świadectwo żywej wiary i ogromnego zaangażowania w życie Kościoła i społeczeństwa” – podkreśla uczestniczący w spotkaniu bp Lazzaro You Heung-sik.

Wydarzenie to było okazją do przeprowadzenia swoistego rachunku sumienia z tego, co pozostało z pielgrzymki Ojca Świętego do tego kraju w 2014 r., w czasie której Franciszek wziął udział w Azjatyckich Dniach Młodzieży. „Cały czas pogłębiamy jego nauczanie, a także wprowadzamy w życie adhortację «Gaudete et Exsultate», o tym, jak być świętym w naszej codzienności” – podkreśla bp You Heung-sik.

"Pamięć o papieskiej wizycie jest wciąż bardzo żywa, a my zgłębiamy jego nauczanie, także w wymiarze duchowym, by stawać się apostołami dla młodych Koreańczyków także z Północy. Franciszek zachęcał młodych, by odważnie głosili Ewangelię i budowali jedność między obu Koreami – mówi Radiu Watykańskiemu bp You Heung-sik. – Po wizycie Papieża powstało krajowe centrum młodzieży łączące młodych z całej Azji. Wymieniają się swymi doświadczeniami, jak lepiej żyć Ewangelią. Jesteśmy mniejszością, ale młodzi są bardzo odważni. Widzę w nich nadzieję na jedność Północy i Południa, są zaczynem, nową siłą".

Koreańskie Dni Młodzieży organizowane są co trzy lata, poczynając od 2007 r.  i odbywają się w różnych diecezjach. Spotkanie w Seulu przebiegało pod hasłem: „To Ja jestem. Nie bójcie się!”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9