Koniec 1932 roku w ogóle nie był dla Europy optymistyczny. Kontynent od trzech lat był pogrążony w głębokim kryzysie ekonomicznym. We Włoszech rządzili już faszyści, w ZSRR Stalin zaostrzał represje. W innych krajach demokracja była coraz słabsza, malała też religijność. Górę brały antydemokratyczne i antyreligijne partie komunistyczne i faszystowskie. W najbliższych latach miało być coraz gorzej, mimo że kryzys ekonomiczny został przezwyciężony. W tym kontekście można rozumieć objawienia w Belgii jako swoistą kontynuację Fatimy.
Piętnaście lat po objawieniach w Fatimie Matka Boża ukazała się 33 razy pięciorgu dzieciom w Beauraing, małej wiosce w Belgii, 120 km od Brukseli, blisko granicy francuskiej.
29 listopada 1932 roku Fernanda, Gilberta y Alberto Voisin (w wieku – odpowiednio – 15, 13 i 11 lat) oraz Andrea y Gilberta Degeimbre (14 i 9 lat) wychodząc ze szkoły zobaczyli w szkolnym ogrodzie piękną kobietę w wieku ok. 18-20 lat, ubraną w białą, długą, promieniejącą światłem suknię. Poruszała się nad ziemią, oczy miała skierowane ku niebu, a w złożonych dłoniach trzymała różaniec. Tego dnia nie podeszła do dzieci.
Następnego dnia pojawiła się gdy odmawiały różaniec. Od tego czasu objawiała się codziennie aż do 3 stycznia 1933 roku. Wówczas rozłożyła ręce i dzieci zobaczyły promieniejące światłem złote serce.
Matka Boża kilka razy rozmawiała z dziećmi. Prosiła je, by były posłuszne i modliły się. 21 grudnia przedstawiła się dzieciom jako Dziewica Niepokalanie Poczęta. 23 grudnia powiedziała, że chciałaby by w to miejsce przybywali w przyszłości pielgrzymi i by zbudowano kaplicę.
2 stycznia zapowiedziała dzieciom, że powie każdemu coś na osobności. Niektóre z tych sekretów nie zostały nigdy wyjawione. Andrei powiedziała, że jest Matką Boga, Królową Niebios, Gilbercie obiecała, że nawróci grzeszników, a Fernandę zapytała czy kocha Jej Syna i Ją. "Jeśli tak, poświęcaj się dla mnie" – dodała.
Wkrótce po objawieniach rozpoczęły się pielgrzymki do tego miejsca, a wraz z nimi cudowne uzdrowienia i nawrócenia. Dwanaście dni po ostatnim objawieniu w Beauraing, Matka Boża zaczęła się pojawiać w położonym 90 km dalej Banneux (również w Belgii).
W 1935 roku powołano specjalną komisję do zbadania objawień. 2 lutego 1943 roku biskup André Marie Charue poparł kult Matki Bożej z Beauraing. 22 sierpnia 1946 r. uroczyście poświęcono statuę Matki Bożej. W 1949 roku biskup wydał ostateczne oficjalnie oświadczenie, uznające objawienia w Beauraing i Banneux. Od tego czasu do Beauraing przybywa 200 tysięcy pielgrzymów rocznie. 18 maja 1985 roku, w dniu swoich 65 urodzin, Jan Paweł II odprawił Mszę św. w Beauraing.