Papież: Bądźmy czujni i uważni

Adwent wymaga postawy czujności i uwagi, bo w ten sposób można dostrzec cierpienie i potrzeby innych oraz sprzeciwić się "obojętności i okrucieństwu" świata - mówił Franciszek.

Zwracając się do uczestników spotkania na modlitwie Anioł Pański papież mówił, że osoba, która jest uważna, "we wrzawie świata" nie ulega powierzchowności i nie jest roztargniona, ale żyje troszcząc się o innych.

"Z taką postawą zdajemy sobie sprawę z łez i potrzeb bliźnich" - dodał Franciszek. Stwierdził: "Uważna osoba zwraca się też do świata, starając się sprzeciwić obojętności i okrucieństwu, jakie są w nim obecne i raduje się skarbami piękna, które także istnieją i których trzeba strzec".

"To jest spojrzenie pełne zrozumienia, by dostrzec zarówno nieszczęścia i ubóstwo jednostek oraz społeczeństwa, jak i bogactwo ukryte w drobiazgach każdego dnia, tam, gdzie Pan wskazał nam miejsce" - wyjaśnił papież.

Podkreślił, że osoba czujna i uważna nie ulega zniechęceniu, brakowi nadziei, rozczarowaniu, a jednocześnie odrzuca "próżność, jaka rozlewa się na świecie".

Franciszek mówił również wiernym o swej zakończonej w nocy z soboty na niedzielę podróży do Birmy i Bangladeszu. "Pozostało we mnie wspomnienie wielu twarzy ludzi doświadczonych przez życie, ale szlachetnych i uśmiechniętych" - dodał. Podziękował też narodom obu krajów.

Rano w niedzielę papież zgodnie ze zwyczajem był w rzymskiej bazylice Matki Bożej Większej, gdzie dziękował za swą kolejną pielgrzymkę.

Stojąca na placu Świętego Piotra polska choinka, przywieziona z okolic Gołdapi, udekorowana jest tysiącami bombek i łańcuchami lampek. Zostaną one uroczyście zapalone 7 grudnia.

«« | « | 1 | » | »»
 • mee...
  03.12.2017 20:47
  Papiez oczywiscie nie ma takich przezyc. ...oto jak muzulmanie reaguja podczas ewengalizacji - youtube
 • gość zaniepokojony
  04.12.2017 15:31
  Należy być czujnym, szczególnie teraz, gdy Franciszek oficjalnie przyznał, że interpretacja argentyńska do Amoris Laetitia jest prawidłowa, a co za tym idzie nie ma wątpliwości, że zmienia się magisterium Kościoła i grzech cudzołóstwa nie wyklucza Komunii świętej.Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości w jakim kierunku zmierza nasz Kościół? Czekamy na wyjaśnienie gościa.pl w tej materii, bo sprawa jest niezwykle poważna.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8