Bengalczycy pozytywnie odbierają wizytę Papieża

Dla Kościoła w Bangladeszu obecność Papieża jest okazją do zapoznania mieszkańców kraju z Chrystusem

„Franciszek znajduje się w centrum uwagi krajowych mediów. Niektóre wydarzenia z papieskiej wizyty transmitowane są na żywo w telewizji państwowej. We wszystkich środkach masowego przekazu stosunek do Papieża jest bardzo dobry” – zauważa ks. Nikhil Andrew Gomes dyrektor centrum duszpasterskiego diecezji Rajshahi. Przypuszcza on, że pozytywnie wpłynie to na postrzeganie chrześcijańskiej mniejszości w Bangladeszu.

Ks. Gomes potwierdza, że zainteresowanie wizytą Papieża jest bardzo szerokie. Przejawia się to również wśród młodzieży korzystającej z sieci społecznościowych. Z jego przyjazdu są zadowoleni nie tylko chrześcijanie, którzy stanowią zaledwie nieco ponad 0,2 proc. populacji. Franciszek przynosi ewangeliczne świadectwo do kraju o większości muzułmańskiej: jest to silna zachęta dla młodych katolików, a także inspiracja dla kapłanów i wszystkich wiernych – uważa bengalski kapłan.

Podkreśla on, że dla Kościoła w Bangladeszu obecność Papieża jest okazją do nawiązania kontaktu z mediami, a tym samym do zapoznania Bengalczyków z katolicką wiarą.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10