Młodzi z całego świata wypełnią ankietę przed Synodem Biskupów

Sekretariat Synodu Biskupów udostępnił w sieci ankietę, którą mają wypełniać młodzi ludzie na całym świecie. Odpowiedzi posłużą do przygotowania tzw. "Instrumentum laboris" - dokumentu, na którym pracować będą biskupi na XV Zgromadzeniu Ogólnym Synodu Biskupów poświęconym młodzieży.

Synod pod hasłem "Młodzi, wiara i rozeznawanie powołania" odbędzie się w październiku 2018 r. w Rzymie.

Jak czytamy w informacji opublikowanej przez KAI, ankietę można wypełniać na stronie youth.synod2018.va. w pięciu językach: angielskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i portugalskim. Będzie dostępna pod tym adresem do 30 listopada.

Kwestionariusz jest dedykowany młodzieży, jednak mogą go wypełniać także osoby starsze - pytanie dotyczące wieku dotyczy osób urodzonych od 1950 do 2001 roku.

W pierwszej części kwestionariusza znajdują się pytania dotyczące sytuacji życiowej: wykształcenia, stanu cywilnego, liczby dzieci oraz uniezależnienia się od rodziców. Część druga - zatytułowana "Jak widzę siebie i jak widzę otaczający mnie świat" - dotyczy m.in. samooceny wypełniającego ankietę; w tej części znajdują się też pytania o to, jak wysoko w hierarchii wartości wypełniającego ankietę znajduje się posiadanie rodziny, samorealizacja w pracy i osiągnięcie pozycji społecznej oraz stopnia zaufania do różnych instytucji m.in. rządu, szkoły, policji czy Kościoła katolickiego.

W części zatytułowanej "Moje życiowe wybory" ankietowani są proszeni o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jaki jest - ich zdaniem - najlepszy wiek na opuszczenie domu rodzinnego czy urodzenie pierwszego dziecka, a także ile dzieci planują mieć respondenci; pytania dotyczą także zaangażowania politycznego i społecznego oraz sytuacji zawodowej.

Kolejna część ankiety - zatytułowana "Religia, wiara i Kościół" - dotyczy częstotliwości praktyk religijnych i miejsca religii w hierarchii wartości młodego człowieka. Twórcy ankiety pytają też, kim dla respondentów jest Jezus oraz jakie są - ich zdaniem - najważniejsze zadania stojące obecnie przed Kościołem katolickim.

Jak podaje KAI, jednym z celów ankiety jest zrozumienie, jak wygląda świat z perspektywy młodego człowieka.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9