Chiny wysłały szpiegów na ŚDM

Władze chińskie utrudniają katolikom wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Wysłały też swoich agentów, by śledzili Chińczyków w Polsce - informuje asianews.it.

Serwis informuje o 50-osobowej grupie pielgrzymów, której samolot został zawrócony już z pasa startowego pekińskiego lotniska. Katolikom uniemożliwiono wyjazd z kraju pod pretekstem "pogwałcenia wytycznych w sprawie podróży zagranicznych". Poddano ich wielogodzinnym przesłuchaniom. Duszpasterzowi zagrożono poważnymi konsekwencjami, jeśli będzie usiłował doprowadzić do wyjazdu Chińczyków na ŚDM.

Ponadto władze Chin wysłały do Polski swoich szpiegów. Działają oni w 5-6-osobowych grupach i występują oficjalnie jako pracownicy chińskich firm i instytucji kulturalnych. Noszą duże chińskie flagi, próbując zgromadzić pod nimi swoich rodaków i dowiedzieć się o nich jak najwięcej.

Serwis opisuje grupę, odnalezioną na Placu Mariackim w Krakowie. Przedstawili się jako katolicy z prowincji Hebei i stwierdzili, że wyjazd na ŚDM był dla nich łatwy. zapytani o diecezje pochodzenia, nie potrafili odpowiedzieć. Pytani o swego biskupa, odpowiedzieli pytaniem, kto to jest biskup. Pytani o towarzyszącego im księdza, stwierdzili, że go nie ma, bo go nie potrzebują.

«« | « | 1 | » | »»
 • Mol
  29.07.2016 09:50
  Mol
  Coś kiepsko przygotowani ci szpiedzy, w stylu kawałów o Stirlitzu (że był ciekawy, po czym go rozpoznali: po walonkach, czapce uszatce czy po ciągnącym się za nim spadochronie)
 • Fryderyk
  29.07.2016 10:09
  Nic tylko się cieszyć. Być może, wzorem Konstantyna Wielkiego, Xi Jinping (pong) wprowadzi w Chinach katolicyzm jako religię panującą.
 • JAWA25
  29.07.2016 14:48
  wiadomy reżim wysyła szpiegów
  a to niespodzianka
 • mcboro
  29.07.2016 20:51
  Z tymi "agentami", to mam kilka wątpliwości. Według tekstu mamy pewne przesłanki, ale w moim przekonaniu nie są dostateczne aby stwierdzić, że to byli chińscy agenci w przebraniu.

  1. Ilu wierzących Polaków wie, z jakiej są diecezji?
  2. Jeśli nie wiedzą, kto to jest biskup, to pytanie, czy zapytał ich chiński native speaker, czy obcokrajowiec. Chińczyk może nie odgadnąć, jeśli słowo jest wypowiedziane niewyraźnie. Ponadto każdy język ma swoją specyficzną terminologię. Słowniki podają jako biskup "主教", ale nie dam sobie głowy uciąć, że tak się mówi w Chinach w kościele katolickim. Słowo "ksiądz" może być przetłumaczone na kilka sposobów, ale używa się "神父".
  3. Niektóre nasze grupy charyzmatyczne też nie potrzebują księdza...
  4. Nawet jeśli to nie są katolicy, to nie muszą być od razu agentami. Mogą być np. dziećmi prominentów, którzy z okazji ŚDM wybrali się na wycieczkę do Europy.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9