VIII Orszak Trzech Króli w 450 miastach

Tegorocznym hasłem barwnych korowodów z licznym udziałem całych rodzin są słowa: "Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie".

Warszawa

W Warszawie Orszak Trzech Króli przejdzie w dwóch miejscach: w centrum miasta i na prawobrzeżnym Targówku. Pierwszy wyruszy z Placu Zamkowego o godz. 12.00, po modlitwie „Anioł Pański” pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. Tradycyjnie poprzedzi go Msza św. odprawiona w archikatedrze św. Jana Chrzciciela o godz. 11.00.

W trakcie poszukiwania Jezusa, Trzej Królowie wraz z orszakami dwórek, rycerzy i wojowników oraz wszystkimi przybyłymi miną 7 scen przedstawiających wydarzenia opisane w Ewangelii: „Dwór Heroda”, „Gospoda”, „Diabelskie Igraszki”, „Walka dobrych aniołów ze złymi diabłami”, „Brama do Nieba” i „Stajenka”. Wszystkie sceny zlokalizowane na trasie Orszaku będzie można oglądać już od godz. 11.15.

Jak co roku uczestnicy zostaną wyposażeni w specjalne korony oraz śpiewniki, a Anioły dokonają „spisu ludności” przy pomocy orszakowych naklejek. Aktorzy i organizatorzy Orszaku wywodzą się z 16 warszawskich szkół, przedszkoli i organizacji harcerskich, ich przyjaciół oraz znajomych.

Warszawski Orszak Trzech Króli będzie też pamiętać o misjonarzach. W trakcie barwnych korowodów zostanie rozdanych 300 tys. egzemplarzy okolicznościowej gazety Komisji Episkopatu Polski ds. Misji pt. „Pomagajmy misjom”, a Studenci Centrum Formacji Misyjnej przygotowujący się do wyjazdu na misje będą propagowali tematykę misyjną.

Ok. godz. 13.00 Orszak dotrze do Stajenki usytuowanej na Placu Piłsudskiego, aby pokłonić się Dzieciątku i złożyć niesione dary. Po pokłonie zostanie odczytana Ewangelia. Tam odbędzie się „Koncert kolęd Orszaku Trzech Króli”, na którym wystąpi zespół Arka Noego. Koncert jest organizowany przy współpracy z m.st. Warszawy. Wspólne kolędowanie na pl. Piłsudskiego będzie trwało do godz. 15.00.

Orszak Trzech Króli, który przejdzie w dzielnicy Targówek, na terenie diecezji Warszawsko Praskiej, rozpocznie się o godz. 13.00. Poprzedzi go Msza św. pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej (ul. Wysockiego 8).

Od godz. 13.00 przed Domem Kultury „Świt” odbędą się występy szkolnych grup artystycznych i animacje dla dzieci zgromadzonych w orszaku. Ok. godz. 13.15 przy Sanktuarium MB Różańcowej odbędzie się pierwsza scena Orszaku „Edykt Cezara Augusta”. Scena animowana przez DK Świt. Orszak wyruszy o godz. 13.30 po modlitwie Anioł Pański spod Domu Kultury „Świt” i Kościoła MB Różańcowej w drogę do „Betlejem”. Celem wędrówki jest Park Bródnowski, gdzie zostanie oddany pokłon Dziecięciu i odczytana Ewangelia. Na zakończenie ok. godz. 15.00 planowany jest koncert „Rockolędy” w wykonaniu zespołu Ę-dur.

Orszak Trzech Króli to także wiele imprez towarzyszących. W tym roku będzie więcej wystaw. Poza corocznymi ekspozycjami, jak Warszawska Wystawa Szopek Rodzinnych w archikatedrze św. Jana Chrzciciela, katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze oraz bazylice św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, odbędą się wystawy w Centralnej Bibliotece Rolniczej (ul. Krakowskie Przedmieście 66), „Pocztówkowy Pokłon Trzech Króli” oraz wystawa miniaturowych szopek z całego świata.

Orszak Trzech Króli organizowany jest również m.in. w Płońsku, Łomiankach, Ożarowie Mazowieckim, Pruszkowie, Mińsku Mazowieckim, Kutnie i Nadarzynie.

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11