Abp Skworc wzywa do modlitwy za poszkodowanych

W duchu chrześcijańskiej solidarności stańmy przy wszystkich poszkodowanych i ich rodzinach z wytrwałą modlitwą – zwrócił się do diecezjan metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Publikujemy tekst wezwania:

Drodzy Diecezjanie!

Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tragicznym wypadkiem, do którego doszło w poniedziałek 6 października w Kopalni Mysłowice-Wesoła. Kolejny raz straszliwy żywioł okazał się silniejszy niż wszystkie techniczne zabezpieczenia. Z przekazów medialnych wiemy, że wskutek tej tragedii w siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń przebywa osiemnastu najciężej poszkodowanych górników. Lekarze i personel medyczny czynią wszystko, co możliwe, aby ulżyć ich cierpieniu i uratować im życie.

W duchu chrześcijańskiej solidarności stańmy przy wszystkich poszkodowanych i ich rodzinach – żonach, dzieciach, wszystkich bliskich – z wytrwałą modlitwą. W miesiącu poświęconym modlitwie różańcowej prośmy miłosiernego Boga, przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego, o zachowanie życia naszych braci, łaskę powrotu do zdrowia, dar cierpliwej ufności i żywej nadziei, a także o pomoc Bożą dla lekarzy i całego personelu medycznego.

Wołajmy do Maryi, którą wzywamy jako Uzdrowienie Chorych i czcimy w parafii Mysłowice-Wesoła pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej: wspomóż, najlepsza Matko, wszystkie ofiary wypadku górniczego i ich tak ciężko doświadczone rodziny!

Wzywając Was, Bracia i Siostry, do modlitewnej jedności, z serca Wam błogosławię!

+ Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita Katowicki

***

Arcybiskup katowicki odwiedził wczoraj wieczorem górników poparzonych w wypadku, do jakiego doszło w kopalni Mysłowice-Wesoła. 18 poszkodowanych przebywa w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Stan dwóch górników jest bardzo ciężki. 

„Czujmy się wszyscy dotknięci tym wydarzeniem, przy ofiarach stajemy z naszą modlitwą, z naszą solidarnością – powiedział abp Wiktor Skworc. – Chcemy pomóc, także pamiętać o rodzinach. Mogłem dzięki życzliwości dyrektora tego szpitala pomodlić się z tymi poszkodowanymi, zapewnić o naszej pamięci, o tym, że cały Kościół katowicki się za nich modli” – podkreślił metropolita. 

Kościół towarzyszy poszkodowanym nie tylko w modlitwie, ale również niosąc pomoc materialną. Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej już pierwszego dnia po katastrofie zdecydował o przekazaniu każdej z rodzin tysiąca złotych. 
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6