Razem dla życia

W Europie powstanie międzynarodowa federacja pro-life. To jeden z owoców akcji "Jeden z nas".

Po zakończonym w PE wysłuchaniu publicznym, podpisano odpowiednie dokumenty, które umożliwią powołanie federacji. W obecności notariusza oraz eurodeputowanych podpisali je przedstawiciele 30 organizacji pro-life z 28 państw UE.

- Liczymy na to, że dołączą do nas kolejne organizacje – powiedział koordynator Polskiego Komitetu Narodowego EIO „Jeden z nas” Jakub Bałtroszewicz. Chcemy stworzyć silną grupę, która będzie formalnie obecna w Brukseli, aby upominać się o godność życia ludzkiego.

Powstająca Europejska Federacja na Rzecz Życia i Ludzkiej Godności „One of us” to konkretny efekt mobilizacji ruchów pro-life działających w Europie i owoc akcji „Jeden z nas”. Akcja zbierania podpisów pokazała, że w Europie jest bardzo wielu ludzie zdeterminowanych, pragnący wywierać wpływ w UE ws. obrony podstawowych praw człowieka, jakim jest m.in. prawo do życia.

Już w listopadzie 2013 r., w czasie kongresu pro-life w Krakowie, zwrócono uwagę na potrzebę skonsolidowania wysiłków na rzecz ochrony życia.

- Podpisanie aktu założycielskiego oznacza, że decyzja podjęta w Krakowie zaistniała dziś prawnie – powiedział Michał Baran, Sekretarz Zarządu Fundacji „Jeden z nas”.

Zrzeszone w federacji organizacje pro-life będą wspólnie wypracowywać strategię działania, prowadzić debatę w strukturach unijnych, ustalać priorytety. Obecni w PE obrońcy życia podkreślali, że aby móc pójść dalej w kwestii obrony życia, potrzeba ścisłej współpracy na poziomie międzynarodowym. Jest ona bardzo potrzebna, ponieważ widać niechęć wobec ludzi broniących życia. Było to widoczne w czasie wysłuchania publicznego.

W czasie dyskusji, która toczyła się po podpisaniu aktu założycielskiego zwracano uwagę, że trzeba uczyć się od oponentów. Mieć jasny cel i dobrze opracowaną strategię działania. Wpływać na kulturę polityczną, organizować wystawy, wydarzenia medialne. Wysłuchanie publiczne pokazało, że europejscy pro liderzy to konkretna siła, za którą stoją prawie 2 miliony obywateli. Ich głos słychać coraz lepiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7