Papież: Modlitwa pomaga kobiecie

"W dialogu z Bogiem kobieta chrześcijańska stara się na nowo odpowiedzieć na powołanie Pana".

Kobieta chrześcijańska stara się odpowiedzieć na powołanie, jakie otrzymuje od Boga, usiłując godzić rolę w społeczeństwie i w rodzinie w dialogu z Bogiem na modlitwie – stwierdził Ojciec Święty przyjmując uczestniczki ogólnokrajowego kongresu Włoskiego Centrum Kobiecego.

W swoim przemówieniu papież Franciszek podkreślił szczególnie wkład, jaki w Magisterium Kościoła na temat kobiet wniósł Jan Paweł II. Dodał, że także i on miał już okazję wskazać na potrzebę nieodzownego wkładu kobiet w życie społeczne, posługę duszpasterską w Kościele oraz w refleksję teologiczną. Wyraził też pragnienie ich większej obecności w życiu Kościoła. Jednocześnie zaznaczył, że te nowe przestrzenie i odpowiedzialności kobieta musi łączyć ze swoją niezastępowalną rolą w rodzinie. „Dary delikatności, szczególnej wrażliwości i czułości, których bogaty jest geniusz kobiecy stanowią nie tylko autentyczną siłę dla życia rodzinnego, by promieniował klimat pogody ducha i harmonii, ale jest tym, bez czego nie możliwe byłoby zrealizowanie ludzkiego powołania”- podkreślił Ojciec Święty.

Papież zaznaczył, że o ile ważny jest większy wkład kobiet w sferze publicznej, to jest on niezbędny w życiu rodzinnym, które dla chrześcijan jest „Kościołem domowym”, a jego zdrowie i dobrobyt jest warunkiem zdrowia i dobrobytu Kościoła i społeczeństwa. „Obecność kobiety w środowisku domowym okazuje się bardziej niż kiedykolwiek niezbędna, aby przekazywać przyszłym pokoleniom zdrowe zasady moralne i samą wiarę” - stwierdził Franciszek.

Ojciec Święty zauważył, że w takiej sytuacji niemal spontanicznie nasuwa się pytanie o możliwość pogodzenia coraz większej skutecznej obecności kobiet w sferze publicznej, w świecie pracy oraz miejscach, gdzie są podejmowane najważniejsze decyzje z zachowaniem jej roli w życiu rodzinnym. Zaznaczył, że jest tutaj konieczna nie tylko głęboka refleksja i rozeznanie, ale także wytrwała i nieustanna modlitwa. „To w dialogu z Bogiem, oświeconym Jego Słowem, nasyconym łaską sakramentów, kobieta chrześcijańska stara się zawsze na nowo odpowiedzieć na powołanie Pana, w konkrecie swej kondycji” - powiedział papież Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6