Dzień kleryka i nowicjuszki

6 tys. seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek zakonnych z całego świata weźmie udział w specjalnym dniu im poświęconym, zorganizowanym w ramach Roku Wiary.

Wydarzenie, choć nazywa się „dniem”, w rzeczywistości obejmie niemal cztery dni od czwartku do niedzieli (4-7 lipca). W tym czasie kandydaci do kapłaństwa i życia zakonnego będą się modlić, pogłębiać swoją wiarę i poznawać Wieczne Miasto. Kulminacją Dnia seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek będzie niedzielna Msza z Papieżem Franciszkiem w bazylice watykańskiej. Mówi organizator przedsięwzięcia, abp i:

„Nie mogło zabraknąć w ciągu tego Roku Wiary tak ekspresyjnego momentu – stwierdził podczas prezentacji wydarzenia jego organizator, abp Rino Fisichella, kierujący Papieską Radą ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. – Należało zaznaczyć radość tak wielu młodych, którzy przyjmują powołanie i mimo różnych trudności życiowych z odwagą dokonują aktu, który obejmuje całe ich jestestwo. Należy życzyć, aby te dni intensywnej modlitwy, refleksji, przyjaźni, śpiewu i radości rozbudziły we wszystkich, od uczestników poczynając, prawdziwe poczucie aktywnego i owocnego udziału w życiu Kościoła”.

Warto dodać, że wśród przedstawicieli 66 krajów świata nie zabraknie Polaków. Do Rzymu na spotkanie wiary wyruszy bądź już wyruszyło ponad 600 seminarzystów i adeptów życia zakonnego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8