Bp Dec o kryzysie rodziny

- Zawsze odpowiada mu kryzys społeczeństwa - powiedział w Świdnicy podczas pielgrzymki małżeństw.

Kryzysowi rodziny zawsze będzie odpowiadać kryzys społeczeństwa - uważa bp Ignacy Dec. Rodziny i małżeństwa z diecezji świdnickiej pielgrzymowały 25 maja do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach.

"Uświadamiamy sobie, jak bardzo małżeństwo i rodzina potrzebuje odrodzenia i umocnienia. Nigdy przedtem w dziejach ludzkości nie spotykało się tyle rozbitych rodzin jak obecnie. Małżeństwa rozpadają się w zastraszającym tempie. Niestety, kryzysowi rodziny zawsze będzie odpowiadać kryzys społeczeństwa" - przypomniał bp Ignacy Dec zapraszając diecezjan do pielgrzymowania. Dodał, iż "wszystko to mobilizuje nas do szczególnej troski o rodziny naszej diecezji". Zachęcał, by w wambierzyckim sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin "wsłuchiwać się w chrześcijańską prawdę o rodzinie i przez Maryję oddawać rodzinne troski, tragedie, zagrożenia i radości Bogu".

Pielgrzymka rozpoczęła się Koronką do Bożego Miłosierdzia w bazylice wambierzyckiej. Następnie uczestnicy wysłuchali opowieści o historii sanktuarium i kultu Matki Bożej w Wambierzycach. Kolejnym punktem pielgrzymki był blok konferencyjny, który wygłosili o. Piotr i ks. Roman Tomaszczuk - diecezjalny duszpasterz rodzin. Prelegenci mówili miedzy innymi o pięknie i godności małżeństwa i zasadach funkcjonowania rodziny, która ma być środowiskiem rozwijania wiary. W ramach konferencji stanowych głoszonych osobno dla kobiet i dla mężczyzn duszpasterze mówili o tożsamości żony i męża oraz dbałości o relację małżeńską, która powinna opierać się na miłości.

Pielgrzymkę uwieńczyła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch. W czasie Mszy świętej małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, a na jej zakończenie odmówi akt zawierzenia Matce Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin.

W pielgrzymce wzięło udział ponad 200 osób z całej diecezji. Spotkanie w Wambierzycach zorganizował diecezjalny duszpasterz rodzin oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Świdnickiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5