„Św. Augustyn i kultura światowa” – pod takim hasłem odbyła się w Moskwie konferencja poświęcona działalności tego łacińskiego ojca Kościoła.
Jednym z punktów konferencji było otwarcie wystawy poświęconej białym krukom wydawniczym dzieł biskupa Hippony. Konferencję zorganizowano przy udziale: Ogólnokościelnej Aspirantury i Doktorantury św. Cyryla i Metodego, Ambasady Algierii w Rosji, Nuncjatury Apostolskiej w Rosji i moskiewskiej Biblioteki Literatury Obcej.
Otwarcia Konferencji dokonała dyrektor Biblioteki Literatury Obcej, Jekatierina Gienijewa. Słowa pozdrowień do zebranych skierowali ambasador Algierii w Rosji, Smail Sherghi i przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Rosji, abp Paolo Pezzi. Z pierwszym wykładem, zatytułowanym „Św. Augustyn na pograniczu cywilizacji, religii i kultur”, wystąpił przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego i zarazem rektor Aspirantury i Doktorantury św. Cyryla i Metodego metropolita Hilarion Ałfiejew.
Uczestnicy konferencji mieli też okazję wysłuchać wykładów specjalistów z zakresu patrystyki z instytutów teologicznych z Algierii, Etiopii, Włoch i Rosji. Wykładowcy mówili między innymi o wkładzie dziedzictwa św. Augustyna w kulturę świata, jego stosunku do polityki, łączeniu tradycji oraz kultur Wschodu i Zachodu, a także działalności ewangelizacyjnej i katechetycznej.
Obecny okres większego spokoju w Libanie przeniesie się też na Syrię?
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.