Przypomnijcie sobie o tej pierwszej miłości

Do podtrzymywania i odnowienia wiary, tak by oświetlała ona powołanie, pomagała rozpoznać „mądrość słabości” oraz ukierunkowywała na przyszłość z Chrystusem Benedykt XVI zachęcił zakonników i zakonnice świata.

Jednocześnie przestrzegł ich, by nie dołączali do „proroków klęski” głoszących koniec, czy też brak sensu życia konsekrowanego we współczesnym Kościele.

W liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Jego głównym wydarzeniem w Watykanie była popołudniowa Msza sprawowana przez Papieża z udziałem zakonników i zakonnic reprezentujących właśnie ten „stan” we wspólnocie Kościoła powszechnego.

Liturgię rozpoczęła sugestywna procesja, w której szli, niosąc zapalone świece, przełożeni i przełożone generalne wielu zakonów i zgromadzeń. Był to symbol – jak podkreślił Papież – piękna i wartości życia konsekrowanego, jako odbicia światła Chrystusa. Znak, który przypomina wejście Maryi do świątyni: „Dziewica Maryja, konsekrowana par excellence, niosła w ramionach samo Światło, Słowo Wcielone, które przyszło, aby rozproszyć ciemności świata miłością Boga”.

Pełny tekst papieskiej homilii

„Po pierwsze zachęcam was do podtrzymywania wiary, tak by mogła ona oświecać wasze powołanie – mówił Papież. – Zachęcam, abyście przypomnieli sobie, jakby w pielgrzymce wewnętrznej o tej «pierwszej miłości», którą Jezus Chrystus rozpalił wasze serce, nie z powodu nostalgii, ale aby podtrzymać ten płomień. By to się mogło dokonać trzeba z Nim przebywać w ciszy adoracji i rozbudzić w ten sposób wolę i radość dzielenia Jego życia, wyborów, posłuszeństwa wiary, błogosławieństwa ubogich, radykalnej miłości. Wychodząc nieustannie na nowo od tego spotkania miłości porzucacie wszystko, aby być z Nim i tak jak On oddać się na służbę Bogu i braciom. Po drugie, zachęcam was do wiary, która umie rozpoznać mądrość słabości. W radościach i smutkach obecnego czasu, kiedy dają się odczuć twardość i ciężar krzyża, nie wątpcie, że kenoza Chrystusa jest już zwycięstwem paschalnym. Właśnie w ograniczeniach i w ludzkiej słabości jesteśmy powołani do życia na wzór Chrystusa, we wszechogarniającym napięciu, uprzedzającym na ile to możliwe w czasie, eschatologiczną doskonałość. W społeczeństwach skuteczności i sukcesu, wasze życie naznaczone «małością» i słabością maluczkich, współczuciem z tymi, którzy pozbawieni są głosu, staje się ewangelicznym znakiem sprzeciwu”.

Benedykt XVI podkreślił, że chrześcijanin jest osobą ukierunkowaną na przyszłość, nieustannie szukającą oblicza Boga:

„Niech to będzie niezmiennym pragnieniem waszego serca, podstawowym kryterium ukierunkowującym waszą drogę, czy to w małych codziennych krokach, czy też w najważniejszych decyzjach. Nie dołączajcie do proroków klęski, głoszących koniec, czy też brak sensu życia konsekrowanego w Kościele naszych czasów. Raczej przyoblekajcie się w Jezusa Chrystusa i nakładajcie zbroję światła – jak napominał św. Paweł (por. Rz 13, 11-14) – będąc przebudzonymi i czuwającymi. Święty Chromancjusz Akwilei napisał: «Oddal on nas o Panie takie niebezpieczeństwo, abyśmy nigdy sobie nie pozwolili na obciążenie snem niewierności, ale udziel nam swojej łaski i miłosierdzia, abyśmy zawsze mogli czuwać w wierności Tobie. Bowiem nasza wierność może czuwać w Chrystusie»(Kazanie 32, 4)”.

Dzień Życia Konsekrowanego znalazł też echo na papieskim Twitterze. „Serdeczną myślą ogarniam dziś każdą zakonnicę i zakonnika: niech zawsze wiernie naśladują Chrystusa w ubóstwie, czystości i posłuszeństwie” – napisał Benedykt XVI.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • Piotr38
  02.02.2013 21:49
  Facebook Piotr Bartosz Duch Święty odbudowuje chore komórki ciała.To jest bardzo proste,jeśli dana komórka danego ciała,jest chora,obumarła,to Duch Święty daje jej Swoją Moc i siłę,aby ona na nowo zaczęła żyć.Pracować,odbudowywać się.I tak powstanie nowa - ręka,noga,oko,wątroba,czy inna bardzo chora,nieuleczalnie chora część ciała.Wystarczy tylko iść do spowiedzi i Komunii Świętej a dana osoba będzie zdrowa i szczęśliwa.Duch Święty uleczy nawet Wszystkich ludzi chorych na AIDS.I tak powstanie Pokój na ziemi a Komunia Święta stanie się Potęgą na Całym Świecie,Amen. http://www.youtube.com/watch?v=sd5SkKWoBOM
  Veni Creator Spiritus
 • Piotr38
  02.02.2013 21:50
  Duch Święty Uleczy Ludzi Chorych na Całym Świecie na : Raka,AIDS,Białaczkę,Stwardnienie rozsiane,Porażenie Mózgowe i z innych bardzo poważnych chorób,gdzie żaden Lekarz który mieszka na ziemi,nie jest wstanie im pomóc. http://szczyrk.sdb.org.pl/
  Sanktuarium w Szczyrku
 • Piotr38
  02.02.2013 21:52
  Witam Serdecznie Wszystkich oglądających moją stronę - Właśnie napisałem prośbę o przyjęcie mnie do Zakonu po to aby inni ludzie byli zdrowi i szczęśliwi.Bo Duch Święty jest Jednym Jedynym Lekarzem dla Wszystkich Ludzi Nieuleczalnie Chorych.Odrzucam Wszystkie dobra tego świata po to aby inni ludzie byli zdrowi i szczęśliwi,dzięki Potędze Komunii Świętej i Duchowi Świętemu.http://www.gwidon.pl/pl/tds-start
  Towarzystwo Ducha Świętego -
 • Piotr38
  02.02.2013 21:53
  Duch Święty jest Panem Wszechświata http://www.gwidon.pl/pl/tds-start
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7