Niemcy: wokół wiary, teologii i Eucharystii

Przygotowania do Krajowego Kongresu Eucharystycznego w Niemczech, planowanego na czerwiec przyszłego roku w Kolonii, rozpoczynają się wieczorem w katedrze fryburskiej.

Tamtejszy ordynariusz i jednocześnie przewodniczący episkopatu Niemiec abp Robert Zollitsch wskazał, że spotkanie będzie świętem wiary dla niemieckich katolików, ale „zaproszeni są wszyscy wierni”.

Kongres będzie okazją do modlitwy, rozmów o wierze i teologii, ale przede wszystkim będzie to „świadectwo wiary w zsekularyzowanym społeczeństwie oraz miejsce spotkań biskupów, kapłanów, diakonów i wszystkich wiernych z Chrystusem” – powiedział abp Zollitsch, zaznaczając, że w centrum uwagi będzie oczywiście Eucharystia. I dlatego z początkiem Adwentu niemieccy biskupi rozpoczynają szereg nabożeństw i modlitw, które mają być przygotowaniem do tego święta.

Od dziś co tydzień specjalna monstrancja, sporządzona na Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Monachium w 1960 r., odwiedzać będzie kolejne niemieckie diecezje, w których odbędą się adoracje Najświętszego Sakramentu. Pod koniec tej peregrynacji, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, monstrancja zawita do Kolonii, gdzie tydzień później, 5 czerwca, rozpocznie się Kongres Eucharystyczny. Pomysł przenoszenia monstrancji wzorowany jest na przenoszeniu Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Abp Zollitsch powiedział, że podczas przygotowań do Kongresu Kościół w Niemczech będzie się modlił o odnowę wiary w tym kraju. Termin tego wydarzenia nie bez powodu wkomponowany jest w ogłoszony przez Papieża Rok Wiary.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8