"Dom Nadziei" nominowany do Totusa

Fundacja "Dom Nadziei" została nominowana przez Kapitułę Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" do Nagrody TOTUS za 2012 rok w kategorii "Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza".

W uzasadnieniu nominacji członkowie Kapituły podkreślili pracę Fundacji na rzecz dzieci i młodzieży uzależnionej od substancji psychoaktywnych, inspirowaną wartościami chrześcijańskimi, szczególnie wolności i godności człowieka. Uroczyste ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie 13 października 2012 roku w przeddzień XII Dnia Papieskiego.

"Ta nominacja jest dla docenieniem naszej pracy, która przyczynia się do podkreślenie wartości wpisanych w człowieka, tak mocno podkreślanych w nauczaniu błogosławionego Jana Pawła II. Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Rodziny". Papież często podkreślał znaczenie rodziny. W Liście do rodzin z 1994 roku pisał: "Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć". Mamy nadzieję, że również nasza pracą jest troską o poprawę kondycji rodziny borykającej się z problemem uzależnienia. Czujemy się zaszczyceni ta nominacją!" czytamy na stronie Fundacji.

Fundacja „Dom Nadziei” od 17 lat prowadzi Poradnię Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Bytomiu oraz Katolicki Ośrodek „Dom Nadziei”, który jest jedyną na Górnym Śląsku stacjonarną i całodobową placówką leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży, w tym z podwójną diagnozą.

"Członkowie fundacji, pełniąc misję pracy wychowawczej, pomagają wrócić do normalnego życia młodym wspaniałym ludziom, którzy na moment zboczyli z właściwej drogi życiowej, ale nie zapomnieli o tym, co w życiu jest ważne.  Wychowankowie „Domu Nadziei”, cieszą się dziś pełnią życia, co jest bezcenną nagrodą, za pracę poświęconą młodzieży" informuje ks. Bogdan Peć, dyrektor Fundacji.

Strona Fundacji Dom Nadziei: http://www.domnadziei.pl/

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8