"Dom Nadziei" nominowany do Totusa

Fundacja "Dom Nadziei" została nominowana przez Kapitułę Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" do Nagrody TOTUS za 2012 rok w kategorii "Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza".

W uzasadnieniu nominacji członkowie Kapituły podkreślili pracę Fundacji na rzecz dzieci i młodzieży uzależnionej od substancji psychoaktywnych, inspirowaną wartościami chrześcijańskimi, szczególnie wolności i godności człowieka. Uroczyste ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie 13 października 2012 roku w przeddzień XII Dnia Papieskiego.

"Ta nominacja jest dla docenieniem naszej pracy, która przyczynia się do podkreślenie wartości wpisanych w człowieka, tak mocno podkreślanych w nauczaniu błogosławionego Jana Pawła II. Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Rodziny". Papież często podkreślał znaczenie rodziny. W Liście do rodzin z 1994 roku pisał: "Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć". Mamy nadzieję, że również nasza pracą jest troską o poprawę kondycji rodziny borykającej się z problemem uzależnienia. Czujemy się zaszczyceni ta nominacją!" czytamy na stronie Fundacji.

Fundacja „Dom Nadziei” od 17 lat prowadzi Poradnię Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Bytomiu oraz Katolicki Ośrodek „Dom Nadziei”, który jest jedyną na Górnym Śląsku stacjonarną i całodobową placówką leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży, w tym z podwójną diagnozą.

"Członkowie fundacji, pełniąc misję pracy wychowawczej, pomagają wrócić do normalnego życia młodym wspaniałym ludziom, którzy na moment zboczyli z właściwej drogi życiowej, ale nie zapomnieli o tym, co w życiu jest ważne.  Wychowankowie „Domu Nadziei”, cieszą się dziś pełnią życia, co jest bezcenną nagrodą, za pracę poświęconą młodzieży" informuje ks. Bogdan Peć, dyrektor Fundacji.

Strona Fundacji Dom Nadziei: http://www.domnadziei.pl/

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9