Watykan pomaga ofiarom trzęsienia ziemi

Papież przekazał pół miliona euro na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

Podczas swego pobytu w Mediolanie Benedykt XVI otrzymał w darze do swej osobistej dyspozycji pół miliona euro z przeznaczeniem na pomoc dla ofiar i poszkodowanych w wyniku niedawnego trzęsienia ziemi w Północnych Włoszech. Poinformował o tym wikariusz biskupi archidiecezji mediolańskiej bp Erminio De Scalzi na zakończenie pontyfikalnej Mszy św. w tamtejszym Parku Brasso.

Pieniądze te, zebrane w czasie trwania VII Światowego Spotkania Rodzin w stolicy Lombardii (i nie tylko tam), zostaną przekazane biskupom tych miejsc, które najbardziej ucierpiały w wyniku niedawnego kataklizmu: Mantui, Modeny, Ferrary, Carpi i Bolonii.

Natomiast episkopat Włoch zarządził, że dniem ogólnokościelnej zbiórki środków w całych Włoszech na pomoc dla poszkodowanych będzie przyszła niedziela - 10 czerwca.

Na pomoc ofiarom niedawnego trzęsienia ziemi w północnych Włoszech pospieszyło też z Watykanu dwudziestu członków elitarnej papieskiej Gwardii Szwajcarskiej. Podczas wizyty Ojca Świętego w Mediolanie gwardziści mieli mniej pracy niż zwykle. Część z nich zatem, na własną prośbę i za zgodą przełożonych, wykorzystując wolne od służby dni, udała się do miejscowości Carpi i Mirandola, by pomóc w usuwaniu skutków kataklizmu. Jak podkreślił zastępca komendanta jednostki podpułkownik Christoph Graf, inicjatywa ta zrodziła się spontanicznie, jako akt solidarności z mieszkańcami regionu Emilia Romania doświadczonymi przez kataklizm.

Wielu członków Gwardii zna dobrze bp. Francesco Cavinę, ordynariusza Carpi, który do niedawna pracował w watykańskim Sekretariacie Stanu. Gwardziści oddali się zatem na kilka dni do jego dyspozycji, by włączyć się w różne prace na terenie diecezji. Pomoc ta, choć w skali zjawiska z pewnością niewielka, będzie dla gwardzistów doświadczeniem nowym, gdyż Szwajcaria, skąd pochodzą, nie należy do obszarów sejsmicznych. Wśród ochotników są jednak przedstawiciele różnych zawodów, m.in. stolarze, kucharze, mechanicy, elektrycy. Będą mogli zatem skutecznie pomóc w wykonaniu różnych konkretnych prac.

«« | « | 1 | » | »»
 • luk1407
  03.06.2012 16:41
  fragment orędzia z serii OSTRZEŻENIE, które otrzymuje Maria Bożego Miłosierdzia- Druga pieczęć: III WOJNA ŚWIATOWA środa, 16.05.2012, 03:10 Moja najukochańsza córko, muszę poinformować cię, że trzecia WOJNA ŚWIATOWA wkrótce ukaże się światu. Jak widzisz, dziś rano, płyną Moje łzy.* Druga Pieczęć wkrótce zostanie złamana, jak przepowiedział Jan Ewangelista w Księdze APOKALIPSY. Rozpocznie się ona w EUROPIE. Przyczyną będzie system BANKOWY i NIEMCY po raz kolejny wezmą udział w tej tragedii, jak to było w ostatnich dwóch przypadkach. Kiedy się rozpocznie, w dużym stopniu będzie to z powodu oszczędności w gospodarce, a katastrofa wpłynie na GRECJE z wielkim opadem RADIOAKTYWNYM we FRANCJI. Bliski Wschód będzie również zaangażowany z IZRAELEM i IRANEM w wojnę, a SYRIA odegra poważną rolę w upadku EGIPTU. Moja córko, budzę cię, by ci to powiedzieć, nie żeby straszyć, ale wzywam do wielkiej MODLITWY za Europę w tym czasie. Z powodu WOJNY i braku pieniędzy, dużo zbiorów zostanie utraconych, a to doprowadzi do otwarcia Trzeciej PIECZĘCI oznaczającej GŁÓD. Dlatego teraz wzywam wszystkie dzieci Boże, aby próbowały magazynować suszoną i nie łatwo psującą się ŻYWNOŚĆ do wyżywienia swoich rodzin. Ważne jest, aby uprawiać własne zbiory, jeśli to możliwe. Pamiętajcie jednak, że modlitwa może złagodzić wiele z tego cierpienia. Efektem tej WOJNY będzie to, że Mój KOŚCIÓŁ na ziemi, będzie wciągnięty do jednego ŚWIATOWEGO kościoła, w imię zjednoczenia. To zjednoczenie czyli fałszywy pokój, staną się rzeczywistością, w której ANTYCHRYST ujawni się, by stworzyć fałszywy pokój i tak zwany koniec wojny. Ten pokojowy pakt obejmie świat zachodni aż CHINY i ROSJA zaangażują się w sprawy świata. Będą one stanowić zagrożenie dla BESTI Z DZIESIĘCIOMA ROGAMI - EUROPY i przejmą nad nią kontrolę, aby wprowadzić KOMUNIZM. Czerwony smok- CHINY, już zdobywają silną pozycję w świecie ze względu na ich kontrolę światowych finansów. Czerwony smok i "Niedźwiedź", którym jest ROSJA nie kochają Boga. Są one kierowane przez ANTYCHRYSTA, który pochodzi ze WSCHODU i kryje się za zamkniętymi drzwiami. Kiedy te proroctwa zaczną się spełniać cały świat uwierzy w te orędzia. Wtedy nie będzie żadnych wątpliwości.(...)
 • Savonarola
  04.06.2012 02:21
  Wspanialy gest papieza i kolejny dowod na to,ze Watykan zmienia sie i juz nie tylko gromadzi skarby,ale takze,w sytuacjach wyjatkowych,potrafi sie nimi dzielic.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8