Lednica: 40 relikwiarzy wśród młodzieży

Czterdzieści relikwiarzy z relikwiami św. siostry Faustyny, niesionych przez siostry Matki Bożej Miłosierdzia, przemierzyło lednickie sektory. Młodzież miała możliwość ucałować relikwie świętej.

Spotkanie na polach lednickich rozpoczęło się oficjalnie o godzinie 17.00 procesjami z relikwiami św. Wojciecha i św. siostry Faustyny. Początek obwieścił tradycyjnie wystrzał z armaty i lednicki dzwon. Wcześniej wybrzmiała dobrze znana uczestnikom Lednicy pieśń o orłach, której tekst napisał kard. Stefan Wyszyński. W pierwszej procesji, która w strugach deszczu przeszła Drogą III Tysiąclecia niesiono tradycyjnie wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej oraz srebrną trumienkę z relikwiami św. Wojciecha.

Z młodymi przywitał się abp Stanisław Gądecki oraz prowincjał zakonu dominikanów. Bramy Ryby po strzale Bartosza Bosackiego bronił prezydent Poznania Ryszard Grobelny, co – jak tłumaczył o. Góra – miało symbolizować, że wartości trzeba bronić. Słowa powitania i pozdrowień do młodych skierowali także prymas Polski abp Józef Kowalczyk i abp Szczepan Wesoły z Rzymu.

W drugiej procesji, która dla odmiany ruszyła ku Bramie Rybie w promieniach słońca niesiono ogromny wizerunek św. siostry Faustyny oraz czterdzieści relikwiarzy, które później zostały zaniesione przez siostry Matki Bożej Miłosierdzia – w sposób szczególny widoczne pod Bramą Rybą – do uczestników zgromadzonych w sektorach. Relikwie św. s. Faustyny zostały także przekazane młodzieży lednickiej.

„Jak dobrze, że tu przybyliście, jak dobrze, że pozwoliliście się znaleźć miłości, która za sprawą św. siostry Faustyny przypomniała o swoim drugim imieniu miłosierdziu” – mówiła matka generalna macierzystego zgromadzenia św. Faustyny Kowalskiej.

Prosiła również, by młodzież przyjęła św. Faustynę i pozwoliła się jej prowadzić. „Ona pomoże wam odnaleźć w waszym życiu sens. Ona poprowadzi was do miłości, ona miłość do was poprowadzi i pozwoli znaleźć was miłości” – mówiła zakonnica.

Wcześniej młodzież zgromadzona na Polach Lednickich poznała postać i drogę życia św. siostry Faustyny, o której opowiadały siostry ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Matki Bożej z Łagiewinik. Pod Bramę Rybę została także oficjalnie wniesiona zakonna obrączka świętej, która po raz pierwszy opuściła klasztorne mury.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6