Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Najpierw była odpustowa Msza św. pod przewodnictwem abp. Adriana Galbasa w kościele św. Bartłomieja. Następnie poprzedzany orkiestra pochód przeszedł pod pomnik św. Walentego - patrona Bierunia - oraz do "Walencinka" - czyli drewanianego kościoła pod jego wezwaniem.
Wcale nie trzeba jechać do Włoch, w Łączniku kult świętego "od miłości i chorób, szczególnie psychicznych i nerwowych" też rośnie.
W tym roku 14 lutego jest pierwszym dniem Wielkiego Postu. Jak zatem pogodzić Środę Popielcową z walentynkami, czy to w ogóle możliwe?
Profesor teologii wyjaśnia czy da się pogodzić rozpoczęcie Wielkiego Postu ze świętem zakochanych, a jeśli tak, to pod jakimi warunkami.
To jedyne takie sanktuarium w Polsce. W Bieruniu Starym mówią, że to "Walencinek".
Krzeszowskie sanktuarium zaprasza na trzy dni modlitw do św. Walentego.
Czy mężczyźni noszący imię Walenty przyjaźnią się ze swoim patronem, specjalistą od wyznawania miłości?
Skradzione z Rud nie odnalazły się, ale przezorny proboszcz część schował do sejfu.
Walentynki, święto zakochanych obchodzone 14 lutego, niesłusznie bywa stawiane w jednym rzędzie z Halloween, jako kolejny eksportowany produkt kultury anglosaskiej. Wspominany tego dnia w kalendarzu liturgicznym św. Walenty, został ogłoszony patronem zakochanych już w 1496 r.
Zaręczyny u św. Walentego? Modlitwa o szczęśliwą miłość? Dla Włochów to normalne, dlatego pielgrzymują do bazyliki w Terni. Zakochani mieszkańcy Lublina nie muszą podróżować do Włoch. Wystarczy odwiedzić jeden z dwóch lubelskich kościołów, gdzie znajdują się relikwie św. Walentego.
Niewiele wiemy o Annie i Joachimie. To z pewnością dziadkowie najniezwyklejszego wnuka świata.