Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Przedstawiciele mniejszości religijnych w Pakistanie wypracowali 10-punktową rezolucję, w której domagają się sprawiedliwości i poszanowania swych praw. Apelują m.in. do władz o postawienie tamy fali porwań chrześcijańskich i hinduskich dziewcząt oraz zmuszania ich siłą do przejścia na islam. Wzywają jednocześnie wspólnotę międzynarodową, by nadal była głosem prześladowanych w tym kraju mniejszości.
Potrzebny jest dialog między mniejszościami religijnymi w Pakistanie, takimi jak katolicy, protestanci, sikhowie, hinduiści i szyici, aby wspólnie mogli wywierać presję na rząd i przynaglać go do stanowienia prawa, które będzie je chroniło.
Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęła rezolucję ustanawiającą 22 sierpnia Międzynarodowym Dniem Upamiętniającym Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. Inicjatorem przedsięwzięcia była polska dyplomacja.
O znaczeniu wolności prasy dla promowania demokracji i sprawiedliwości we współczesnych społeczeństwach mówił na forum OBWE stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy tej organizacji. Przestrzegł media przed blokowaniem i wypaczaniem informacji dotyczących wiary, religii i kwestii moralnych, co, jak podkreślił, niestety coraz częściej ma miejsce.
"Hiszpania zamienia się w kraj, gdzie prześladuje się wiarę i rodzinę".
Islamiści z Boko Haram zaatakowali niższe seminarium duchowne w Nigerii. Zaalarmowani strzałami uczniowie schronili się w buszu. Tragedii udało się uniknąć dzięki natychmiastowej reakcji sił rządowych.
„Stolica Apostolska nadal bacznie śledzi sytuację na Bliskim Wschodzie, wciąż doświadczanym nasilającymi się konfliktami. Niestety wydaje się, że wspólnota międzynarodowa nawykła już do tych konfliktów” – powiedział wczoraj w Nowym Jorku abp Bernardito Auza.
Niezidentyfikowani mężczyźni uprowadzili w Ikanepo na terenie stanu Kogi w środkowej Nigerii ks. Innocenta Umoru. Według miejscowych władz, porywacze zażądali też zapłacenia za jego uwolnienie okupu w wysokości 20 tys. dolarów. Policja potwierdziła porwanie, ale jak do tej pory nie udało się jej ująć sprawców.
Pakistańska chrześcijanka, matka pięciorga dzieci, przetrzymywana jest już ponad pięć lat w więzieniu pod zarzutem obrazy Mahometa. Obrońcy kobiety informują, że w ciągu ostatnich dni czuje się ona gorzej, ma gorączkę i cierpi na uporczywe bóle głowy.
Państwo Islamskie wykorzystuje z premedytacją brak reakcji świata Zachodniego.
Przymusowe wcielenie do wojska zaowocowało spotkaniem z chrześcijaństwem. Stał się ojcem zakonów.