Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kosciol.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
4 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzić będzie uroczystość św. Floriana - patrona strażaków. Za swego "opiekuna" uważają go również hutnicy i kominiarze.
Katecheza Benedykta XVI z 28 IV 2010 roku, poświęcona postaciom dwóch świętych włoskich kapłanów: Leonarda Murialdo i Józefa Benedykta Cottolengo.
Konspekt katechezy pozwalającej na poznanie postaci św. Pawła i zrozumienie prawdy, że każdy chrześcijanin powinien być uczniem Chrystusa i Jego apostołem w swoim środowisku.
Jeśli z Ewangelii wytniemy prawdę o tym, że w Jezusie kryje się obecność Boga, zadajemy jej cios w serce.
Był misjonarzem zaledwie trzy lata na małej wysepce. Stał się pierwszym męczennikiem i patronem Oceanii.
Nie przystępować do Komunii św. to tak, jak umrzeć z pragnienia przy źródle. A przecież wystarczy tylko pochylić głowę - św. Jan Maria Vianney.
18 kwietnia w hiszpańskim mieście Valladolid odbyła się beatyfikacja sługi Bożego Bernardo Francisco de Hoyosa, jezuickiego mistyka i apostoła Serca Pana Jezusa.
Łagiewniki. Do łóżka, na którym leżała kilkadziesiąt lat temu schorowana Faustyna, podchodzi murzynka z Togo w oryginalnej sukni, na której wyszyła… obraz Bożego Miłosierdzia.
W Masero koło Mediolanu odbędą się dziś uroczystości pogrzebowe inż. Pietro Molli, męża św. Gianny Beretta Molla. Zmarł on 3 kwietnia w wieku 97 lat.
Myśl: "Jaki w tym heroizm? Odkomenderowała Najświętsza Pani do obsługi trędowatych, to i jestem, ot i cała parada". Bł. Jan Beyzym
Słynął ze swej skromności i uprzejmości. Nikomu nie odmówił pomocy i dobrego słowa.