Rozpoczęli polonezem i poszło!
Ludowe stroje to kolejna piękna strona ŚDM Anna Wyrostek

Rozpoczęli polonezem i poszło!

Brak komentarzy: 0

o. Mariusz Mazurkiewicz, kam

GOSC.PL

publikacja 22.07.2016 12:30

Dla wielu gości z zagranicy był to pierwszy raz w życiu...

21 lipca 2016 r. poranna Msza św. i katecheza prowadzona przez ukraińską grupę z Borysławia pomogła uczestnikom w zadaniu sobie pytań: kim są i co trzeba praktycznie robić, by iść za Jezusem?

Czas przed i po południu został poświęcony na zabawę i przede wszystkim zwiedzanie pięknego Wrocławia. Natomiast wieczór należał całkowicie do Mercy Fest - uwielbienia Boga organizowanego przez Archidiecezję Wrocławską w „Na Tekach” i w kilku innych punktach miasta.

Rozpoczęliśmy polonezem - dla wielu gości z zagranicy był to pierwszy raz w życiu - oraz żywej muzyki chrześcijańskiej, by się zintegrować. Po przedstawieniu kilku grup (Hiszpania, Korea, Francja) nadszedł czas na koncert zespołu Exodus 15. Spotkanie zamknęło się modlitwą prowadzoną przez wspólnotę poakademicką DAR z parafii redemptorystów we Wrocławiu i błogosławieństwem.

Kolejny dzień spotkań zostanie także poświęcony na modlitwę - tym razem już w języku angielskim, a także zwiedzanie miasta, grę miejską oraz Mercy Fest z udziałem Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Redemptorystów, o. Michaela Brehla CSsR.

W sumie we Wrocławiu w dniach 20-25 lipca gościmy 586 osób z Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Burkina Faso, Filipin, Francji, Hiszpanii, Iraku (to najliczniejsza grupa, prawie 200 osób), Madagaskaru, Peru, Polski, Rosji, Singapuru, Słowacji, Ukrainy, Wietnamu i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Co to jest Grupa Redemptor?

To młodzież z całego świata związana w różny sposób ze Zgromadzeniem Redemptorystów (nazywamy ich Młodzieżą Redemptorystowską). Obejmuje młodzież z parafii Redemptorystów, zaangażowaną w działalność misyjną, w dzieła miłosierdzia i zainteresowana charyzmatem i działalnością naszego Zgromadzenia.

W czasie Światowych Dni Młodzieży (od spotkania w Madrycie w 2011 r.) spotyka się wybranego dnia, by radować się i z dzielenia tego samego stylu przeżywania swej wiary - czynienia wszystkiego, by głosić pełną miłosierdzia Ewangelię.

To jednodniowe spotkanie nazywa się Dniem Alfonsjańskim (od św. Alfonsa Liguori, założyciela Redemptorystów).

W Krakowie wyjątkowo odbędzie się także wspólna pielgrzymka do sanktuarium w Łagiewnikach - wtorek, 26 lipca.

Skąd przyjeżdżają młodzi ludzie?

Z całego świata: Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Burkina Faso, Filipin, Francji, Hiszpanii, Iraku (to najliczniejsza zagraniczna grupa, prawie 200 osób z terenów, gdzie działa ISIS), Madagaskaru, Niemiec, Peru, Rosji, Singapuru, Słowacji, Ukrainy, USA, Wietnamu, Włoch, Wybrzeża Kości Słoniowej. Oczywiście będzie także wielu pielgrzymów z Polski.

Jak wyglądać będzie Dzień Alfonsjański w Krakowie?

Młodzież z całego świata, w liczbie ponad 1,5 tys. i wszyscy chętni - zgromadzi się w środę, 27 lipca 2016 r., na Rynku Podgórskim przed południem na katechezie prowadzonej przez biskupa i Mszy św. Po południu wieczorem odbędzie się Festiwal Młodych - święto wiary i radości. Zostaną zaprezentowane poszczególne grupy narodowościowe, wszyscy zapoznają się historią chrześcijańskiej Polski, odnowią swoją wiarę. Ważnym momentem będzie spotkanie z najwyższym Przełożonym Zgromadzenia, O. Generałem Michaelem Brehlem CSsR z Rzymu - skieruje do młodzieży i liderów duszpasterstw swoje przesłanie poświęcone Miłosierdziu Bożemu i jego głoszeniu jako misjonarze redemptoryści oraz wszyscy dzielący tę samą duchowość.

Zostanie także podkreślona obecność  ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której Jubileusz 150-lecia powierzenia Jej Redemptorystom obchodziliśmy w tym roku.

Wszystko przeplatane będzie muzyką, śpiewem i świadectwami (także prześladowanej młodzieży z z Iraku i jej biskupa redemptorysty, abpa Bashar Warda z Erbil w Północnym Iraku).

Kim są Redemptoryści?

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (Redemptoryści), założone przez świętego Alfonsaw XVIII w. Jest katolickim misyjnym zgromadzeniem zakonnym, którego celem jest: głosić Słowo Boże ubogim i najbardziej opuszczonym. Tymi ludźmi najbardziej opuszczonymi, do których Zgromadzenie jest posłane są ci, których Kościół nie mógł jeszcze ubogacić wystarczającymi środkami zbawienia albo ci, którzy jeszcze w ogóle nie słyszeli przepowiadania Kościoła, czy też nie przyjmują go jako „Ewangelii” oraz ci, którzy ponoszą szkodę na skutek podziału Kościoła.

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Reklama