W Domaniewicach odbył się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Podczas powakacyjnego spotkania członkowie Ruchu podzielili się świadectwami z przebytych rekolekcji.
Apel ordynariusza Fidżi. Narasta problem podnoszenia się wód.
Seminarium naukowe w Castel Gandolfo.
Papież do ormiańskich mnichów.
Komentując sobotnią wizytę papieża na Sycylii, arcybiskup Palermo zauważył, że Franciszek zmienił taktykę w podejściu do członków mafii. Już nie straszy ich sądem Bożym i ekskomuniką, lecz pokazuje, że musi do nich dotrzeć słowo Ewangelii, które jako jedyne może skruszyć ludzkie serce.
Rodziny są wezwane, aby stawać się światłem nadziei.
Wizyta Papieża w Krajach Bałtyckich będzie okazją do refleksji nad stanem naszego społeczeństwa oraz nad darem wolności, który otrzymaliśmy – stwierdził przewodniczący Konferencji Episkopatu Litwy.
Przepraszam za łzy i cierpienia spowodowane przez księży, którzy sprzeniewierzyli się swemu powołaniu. Będę nadal z determinacją stawał po stronie ofiar tego rodzaju przestępstw – obiecał biskup płocki Piotr Libera podczas konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku. W ciągu minionych 11 lat w diecezji płockiej 9 duchownych zostało oskarżonych o nadużycia seksualne wobec nieletnich, żaden z nich nie pracuje z dziećmi i młodzieżą, niektórzy zostali usunięci ze stanu duchownego.
„Franciszek odmówił udzielenia papieskiego błogosławieństwa” – czytamy w opisie nagrania ze spotkania na Sycylii. Tymczasem na nagraniu papież błogosławi zebranych.
Administracyjny proces karny ks. Romana B. zakończył się wydaleniem go ze stanu duchownego. Oddzielny proces dotyczył wydalenia ze zgromadzenia. Roman B. nie jest więc już ani osobą duchowną, ani członkiem Towarzystwa Chrystusowego - poinformował KAI rzecznik chrystusowców ks. Jan Hadalski TChr.
W miniony piątek, 14 września Ojciec Święty przyjął rezygnację z rządów pasterskich archidiecezją Portoviejo w Ekwadorze złożoną przez 70-letniego abp. Lorenzo Voltoliniego. Jego rezygnacja nie wynika z przyczyn zdrowotnych czy „kryzysu wewnętrznego”, ale z zamiaru skoncentrowania się na modlitwie w klasztorze trapistów Santa Maria del Paradiso, w Salcedo.
Europa, po tym jak była tragiczną sceną dwóch wojen światowych, musi rozwijać ducha wzajemnego zrozumienia i współpracy, oddychając swymi dwoma chrześcijańskimi płucami – wschodnim i zachodnim – dobrym powietrzem solidarności – podkreślają biskupi Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) w komunikacie wydanym po obradach, które odbyły się w Poznaniu w dniach 13-16 września.