Komentarz do Kodeksu Prawa Kanonicznego pod redakcją ks. dr. hab. Piotra Majera wydało się wydawnictwo Wolters Kluwer.
Opracowanie zostało objęte patronatem Rady Prawnej Konferencji Episkopatu Polski. W słowie wstępnym wybitny polski kanonista kard. Zenon Grocholewski napisał, że „na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż komentarz został wydany przez wydawnictwo, które dotychczas nie zajmowało się publikacją tekstów dotyczących prawa kanonicznego, a to w celu zapoznania prawników biegłych w prawie „świeckim” z podstawową legislacją Kościoła katolickiego.”
Jak piszą wydawcy, komentarz ten jako jedyny na polskim rynku omawia całość Kodeksu Prawa Kanonicznego. Zawiera wyjaśnienia do najważniejszego aktu ustawodawczego papieża Jana Pawła II. Został opracowany przez kanonistów z Uniwersytetu Nawarry i dotychczas przełożony na wiele języków. Publikacja została objęta patronatem Rady Prawnej Konferencji Episkopatu Polski.
Polskie wydanie uwzględnia nowelizacje kanonów dokonane przez Jana Pawła II oraz Benedykta XVI. Publikacja zawiera ponadto wszystkie najważniejsze dokumenty prawne wydane po wejściu w życie Kodeksu – zarówno akty papieskie, w tym konstytucje apostolskie o wyborze Biskupa Rzymskiego, o Kurii Rzymskiej, jak i dokumenty dykasterii. Wśród dokumentów znaleźć można m.in. obszerną instrukcję Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych, „Dignitas connubii” z 2005 r., która szczegółowo reguluje zasady procesu kanonicznego o orzeczenie nieważności małżeństwa oraz instrukcję Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych „Sanctorum Mater” z 2007 r. na temat procedur obowiązujących w procesach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych.
Każdy kodeksowy kanon opatrzony jest wskazaniem odpowiadających mu przepisów zawartych w Kodeksie Kanonów Kościołów Wschodnich. Publikacja zawiera wszystkie wydane dotychczas interpretacje autentyczne kanonów Kodeksu. W Komentarzu uwzględniono także prawo obowiązujące w Polsce, mające związek z normami kanonicznymi.
Aneks zawiera Konkordat z 1993 r., ustawodawstwo Konferencji Episkopatu Polski, najważniejsze akty polskiego prawa wyznaniowego.
Obecny okres większego spokoju w Libanie przeniesie się też na Syrię?
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.